Wrocław: Centralna Estate – na Brochowie przybędzie mieszkań pod wynajem źródło: materiały inwestora

Wrocław: Centralna Estate – na Brochowie przybędzie mieszkań pod wynajem

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dom i stodoła położone przy ulicy Centralnej znikną, a w ich miejsce powstaną dwa budynki wielorodzinne. Częstochowska firma Brenda zrealizuje je do końca 2021 roku. Oferuje w nich kilkanaście lokali mieszkalnych o metrażach do ponad 100 metrów kwadratowych oraz jeden usługowy.
Brenda Sp. z o.o. otrzymała 8 października (o rozpoczęciu starań donosiliśmy w czerwcu) pozwolenie na budowę przy ul. Centralnej 15 na Brochowie dwóch budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 5 961 metrów sześciennych. Staną na działce nr 17, o powierzchni 1 690 mkw. Zgodę na wyburzenie z niej domu jednorodzinnego i stodoły urzędnicy wydali w styczniu ubiegłego roku.
UM Wrocławia
Deweloper zamierza rozpocząć budowę pod koniec roku. Zrealizuje ją w dwóch etapach. Tylny budynek (B) postawi do końca 2020 roku, a przedni (A) najpóźniej w grudniu 2021 r. Inwestycja nie jest przeznaczona na sprzedaż, tylko pod wynajem. Szacunkowy koszt wyniesie 38-42 zł/mkw. Należy do tego dodać opłaty eksploatacyjne (ogrzewanie, woda, prąd, itd.).

Siedemnaście wykończonych mieszkań pod wynajem

Na osiedle Centralna Estate złożą się tylko dwa wspomniane budynki wielorodzinne. Oba będą miały trzy kondygnacje nadziemne. Powierzchnia użytkowa obiektu A sięgnie 328,68 mkw. Znajdzie się w nim sześć dwu- i trzypokojowych mieszkań o metrażach 45,03-61,11 mkw., a także lokal usługowy (45,46 mkw.). Budynek B, o pow. użytkowej 676,5 mkw., pomieści 11 mieszkań o powierzchniach 53,47-104,69 mkw. Są dostępne w układach od dwu- do czteropokojowego.
materiały inwestora
Inwestor wylicza wśród udogodnień m.in. wykończenie z wyposażeniem kuchni pod wynajem, centralne ogrzewanie gazowe, plac zabaw, rowerownię/wózkownię oraz balkony. Każde mieszkanie ma przydzieloną komórkę lokatorską (w sumie 17). Ponadto mieszkańcy skorzystają z 18 miejsc parkingowych: 14 w garażach na parterze budynków, trzech na placu za obiektem B i jedno (dla osób z niepełnosprawnościami) z przodu działki. Projekt przygotowała Arm Pracownia Projektowa Anna Banaszkiewicz z Wrocławia.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowe osiedle deweloperskie i TBS

REKLAMA
Przy ul. Centralnej powstaje już osiedle Brochów Park. Trzy trzykondygnacyjne budynki pomieszczą 86 mieszkań od kawalerek po lokale czteropokojowe. Metraże wyniosą 25,08-74,74 mkw. Dostępne będą balkony/tarasy (3,7-54,8 mkw.) oraz ogródki (18,4-362 mkw.). Pod każdym z budynków znajdą się podziemne miejsca postojowe. Deweloper przewidział też komórki lokatorskie. Inwestycja będzie gotowa do użytku w III kwartale 2020 roku.
Materiały inwestora
Mieszkania pod wynajem powstają jeszcze na Brochowie przy ul. Afgańskiej. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. buduje tam osiedle TBS Afgańska, o czym pisaliśmy w styczniu. Zaplanowało dwa pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne z ponad 150 lokalami. Wydzieli też przestrzeń pod usługi.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora

Nie tylko nowe mieszkania

Mieszkańcy doczekają się inwestycji innego typu. Firma Vesper Sp. j. zbuduje dwupoziomowąHalę Birmańską. Znajdzie się w niej m.in. sklep z elektroniką. Szczegóły przedstawialiśmy w styczniu.
Materiały inwestora
Za to we wrześniu informowaliśmy, że Wrocławski Park Wodny S.A. rozstrzygnął wybrał wykonawcę kompleksu basenów przy ul. Polnej. Strabag zrealizuje je za przeszło 34 mln zł. Powstaną trzy baseny w obiekcie, jeden zewnętrzny wraz z plażą, a także strefa saun.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA