Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu TBS Wrocław na dokończenie budowy osiedla na Brochowie

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu TBS Wrocław na dokończenie budowy osiedla na Brochowie

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
16 listopada spółka gminna TBS Wrocław podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, działającym w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, na udzielenie kredytu w wysokości ponad 23 mln zł. Finansowanie pozwoli gminnej spółce zakończyć rozpoczętą w marcu inwestycję mieszkaniową przy ul. Pakistańskiej na Brochowie, w ramach której powstanie 159 mieszkań czynszowych. BGK działający w Grupie PFR, realizuje w ten sposób jeden z priorytetów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jakim jest zwiększanie dostępu Polaków do tanich mieszkań czynszowych.
To już kolejna umowa Banku Gospodarstwa Krajowego podpisana w ramach nowego rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego. Całość inwestycji będzie kosztować prawie 34 mln zł, a kredyt w wysokości 23 154 000 zł pozwoli na zbudowanie 159 lokali mieszkalnych o powierzchni prawie 8 tys. m2 oraz 136 miejsc postojowych o powierzchni 1 788 m2 w garażu wielostanowiskowym.
Inwestycja rozpoczęła się w marcu 2016 r., a planowany termin jej zakończenia to październik 2017 r.
REKLAMA
Działalność TBS Wrocław Sp. z o.o. już od ponad 18 lat wpisuje się w potrzeby mieszkaniowe Wrocławia. Mieszkania na wynajem budowane w systemie towarzystwa budownictwa społecznego znajdują najemców najczęściej wśród ludzi młodych. Ponadto takimi mieszkaniami zainteresowani są osoby mieszkające w substandardowych mieszkaniach komunalnych, chcące poprawić sobie warunki bytowe. Mieszkaniami społecznymi zainteresowane są także osoby spoza Wrocławia, które w dużej aglomeracji upatrują dla siebie szansę na pozyskanie ciekawej i dobrze płatnej pracy.
Mieszkania oddawane najemcom do użytku są całkowicie wykończone, w wersji „pod klucz”, przy czym jakość robót wykończeniowych jest bardzo wysoka. Mieszkania są energooszczędne i zapewniają komfort zamieszkiwania. Mieszkania mają panele podłogowe w pokojach i przedpokojach, a łazienki wyposażone są w wannę lub kabinę natryskową, miskę ustępową, umywalkę, baterie natomiast kuchnia w zlewozmywak i kuchnię elektryczną z płytą ceramiczną.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA