DODAJ

Wrocław: Zielona Toskania – Murapol oferuje przy Buforowej mieszkania z filtrami antysmogowymi [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Zielona Toskania –
Mariusz Bartodziej
2019-05-22 08:45:32
Do Małej i Nowej Toskanii dołączy jeszcze Zielona – z ponad 1200 lokalami mieszkalnymi. W pierwszym etapie deweloper z Bielska-Białej zbuduje na granicy Jagodna i Wojszyc czteropiętrowy budynek ze 160 mieszkaniami. Ponadto utworzy blisko 200 miejsc parkingowych.

Murapol S.A. wprowadził do sprzedaży inwestycję Zielona Toskania przy ulicy Buforowej. Planuje rozpocząć budowę pierwszego etapu w III kwartale tego roku, a oddanie do użytku – w I kwartale 2021 r. Za projekt odpowiada pracownia Murapol Architects Drive Sp. z o.o.

W lutym informowaliśmy, że deweloper zakupił za 6,5 mln zł netto grunt w tej lokalizacji o powierzchni 0,45 ha. Dzięki temu powiększył planowany projekt o około 120 lokali (o pow. użytkowej 6 tys. mkw.). Docelowo zamierza zrealizować wieloetapowe osiedle na przeszło 1,2 tys. mieszkań w sześciu budynkach o pow. około 52,4 tys. mkw. Ma na nim zamieszkać 3,6 tys. osób.

Murapol zapewnił już w dwóch inwestycjach, Małej Toskanii i Nowej Toskanii, miejsce dla 4,2 tys. mieszkańców (ponad 1400 lokali). Ponadto realizuje w okolicy apartamenty Klasztorna z 278 mieszkaniami.

materiały inwestora

160 mieszkań i blisko 200 stanowisk dla samochodów na start

Deweloper z Bielska-Białej buduje w pierwszym etapie Zielonej Toskanii sześciokondygnacyjny (w tym jedna podziemna) budynek ze 160 mieszkaniami o łącznej pow. użytkowej przeszło 6 tys. mkw. Są dostępne w układach jedno- (25,05-26,5 mkw.), dwu- (29,81-40,6 mkw.), trzy- (43,11-49,08 mkw.) i czteropokojowym (49,48-55,81 mkw.). Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki, a na piętrach – balkony. W budynku Murapol zaplanował windę, a na zewnątrz zieleń, plac zabaw i elementy małej architektury (ławki, śmietniki itp.). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 192 miejsca postojowe, w tym 62 w hali garażowej.

materiały inwestora

Elewacja – z przewagą koloru białego, uzupełnionego miejscowo odcieniem szarości – nada budynkom lekkości i klasycznego wyglądu – twierdzi deweloper. – Z zewnątrz bryłę budynku wyróżni dodatkowo tynk z fakturą słoi drewna w kolorze "jasny dąb". Z kolei na balkonach zaprojektowano stalowe balustrady z częściowym wypełnieniem płytą w kolorze szarym lub beżowym.

Murapol wyposaży osiedle w Home Management System. Składają się na niego m.in. filtry antysmogowe z nanowłókien, montowane w nawiewnikach okiennych, chroniące przed smogiem, kurzem, czy roztoczami. Ponadto nabywcy mogą skorzystać z rozwiązań smart home, pozwalających na zdalne sterowanie oświetleniem, elektryką, czy ogrzewaniem.

Więcej wizualizacji w galerii.

Setki mieszkań planowane też przez innego inwestora

Z nową inwestycją w tej okolicy wystartował niedawno także Atal S.A. Planuje realizację pięcioetapowego osiedla Nowe Miasto Jagodno. W pierwszej fazie realizuje ponad 160 lokali w trzech budynkach. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.

materiały inwestora