Wrocław: Murapol wybuduje ponad 400 mieszkań przy Buforowejźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Murapol wybuduje ponad 400 mieszkań przy Buforowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Murapol S.A. planuje czwartą inwestycją blisko granicy Wojszyc i Jagodna. Przy ulicy Buforowej 85, mniej więcej na wysokości Brzozowej, ma powstać blisko 400 mieszkań i około 460 miejsc parkingowych.

O planach ogólnopolskiego dewelopera informowaliśmy już w październiku.
Złożył 26 września 2017 roku wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: "Budowa budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi, miejscami postojowymi naziemnymi, zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną". Będzie je realizował na sąsiadujących ze sobą działkach nr 16 i 17, o łącznej powierzchni blisko 3,1 ha.
UM Wrocławia

W grudniu złożył również dwa wnioski o pozwolenie na budowę: budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz zespołu budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym na działce nr 17, przy Buforowej 85.
Na nieruchomości przy ulicy Buforowej przygotowujemy dwa etapy inwestycji, która docelowo będzie trzyetapowym projektem mieszkaniowym. Zostały dla nich opracowane dwa projekty budowlane, wykonane przez architektów z Murapol Architects Drive, pracowni architektonicznej należącej do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment wykonawczy holdingu Murapol – wyjaśnia Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Prawie 400 mieszkań w kolejnej inwestycji w tym rejonie

Planowana inwestycja obejmie 377 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 16 tys. mkw. Do tego powstanie około 460 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. To będzie czwarte, po Małej Toskanii, Nowej Toskanii i Apartamentach Klasztorna, osiedle Murapolu w tej okolicy.
Nasza koncentracja działalności w tej części Wrocławia jest pochodną dużego zainteresowania klientów mieszkaniami, które zaoferowaliśmy w projektach zrealizowanych dotychczas w tej lokalizacji. Tutaj powstały flagowe inwestycje Grupy, czyli Mała Toskania oraz, jej kontynuacja, Nowa Toskania, której oferta była naszym wrocławskim hitem sprzedażowym w 2017 roku – tłumaczy Nikodem Iskra.
Dodaje, że w ramach tych dwóch projektów zaoferowali ponad 1,4 tys. mieszkań. Ze względu na duże zainteresowanie i potrzeby mieszkaniowe wrocławian zdecydowali się kontynuować działalność w okolicy.
REKLAMA
Dokładnie po drugiej stronie ulicy powstaje projekt, który wprowadziliśmy do oferty w październiku ubiegłego roku – Apartamenty Klasztorna, obejmujący 278 mieszkań. Na tym jednak nie koniec, gdyż pracujemy nad kolejną, opisaną powyżej inwestycją przy ulicy Buforowej – zapowiada Iskra.

Ponad 400 mieszkań nowych mieszkań Murapolu Klecinie

Murapol planuje także dużą inwestycję mieszkaniową, o której szerzej pisaliśmy już w tym miesiącu.
Na działce przy ulicy Dożynkowej planujemy realizację trzyetapowego projektu nieruchomościowego, obejmującego sześć budynków mieszkalnych. W każdym etapie powstaną dwa budynki z czterema kondygnacjami naziemnymi oraz jedną podziemną z halami garażowymi – wyjaśnia Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.
UM Wrocławia
Na Klecinie powstanie 426 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 19,3 tys. mkw. W pierwszym etapie znajdą się w ofercie dewelopera 132 lokale o metrażach od 28 do 55 mkw. o łącznej pow. użytkowej mieszkań blisko 5,9 tys. mkw. Dla pierwszych dwóch budynków inwestor planuje utworzyć 150 miejsc parkingowych99 w halach garażowych i 61 na zewnątrz.
Prace budowlane rozpoczniemy po uregulowaniu wszystkich niezbędnych procedur administracyjnych. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada wbicie "pierwszej łopaty" w pierwszej połowie 2018 roku – mówi Nikodem Iskra.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA