Wrocław: Murapol wybuduje w sumie ponad 2,5 tysiąca mieszkań w rejonie Buforowej. Planuje piątą inwestycjęźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Murapol wybuduje w sumie ponad 2,5 tysiąca mieszkań w rejonie Buforowej. Planuje piątą inwestycję

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Jagodno Park
adresWrocław, Stanisława Drabika
inwestorMurapol S.A.
projektantMurapol Architects Drive S.A.
REKLAMA
Deweloper z Bielska-Białej utworzy na styku Jagodna i Wojszyc w sumie ponad 2,5 tys. lokali na pięciu osiedlach. W ramach trzech z nich zaoferował już około 1,7 tys. mieszkań, a resztę dołoży w ramach dwóch dopiero planowanych inwestycji.
Spółka Murapol Projekt 3, zależna od Murapol S.A., złożyła 6 lipca wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi przy ulicy Buforowej. Powstanie na działkach nr 9/1, 12/1 oraz 14, o łącznej powierzchni 2,55 ha. Projekt przygotuje pracownia Murapol Architects Drive Sp. z o.o.
Wymienione grunty mamy zakontraktowane umowami przedwstępnymi, które po przeprocedowaniu niezbędnych formalności administracyjnych, związanych z uruchomieniem inwestycji, nabędziemy na własność i wtedy też rozpoczniemy budowę zaprojektowanych na nich obiektów mieszkalnych – wyjaśnia nam Marta Baros z grupy Murapol.
Osiedle będzie się składać z trzech etapów, przy czym na wspomnianych działkach ogólnopolski deweloper zrealizuje dwa z nich. Wybuduje w ramach nich cztery pięcio- i sześciokondygnacyjne bloki z garażami podziemnymi. Utworzy w nich 537 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 2 tys. mkw.
UM Wrocławia

W ofercie już prawie 2 tys. mieszkań, a będzie więcej

Murapol na tym nie poprzestaje. Po sąsiedzku chce jeszcze zrealizować blisko 400 mieszkań i około 460 miejsc parkingowych, o czym informowaliśmy w styczniu. Od grudnia ubiegłego roku czeka na wydanie pozwoleń na budowę.
Dotychczas Murapol wprowadził do sprzedaży trzy inwestycje w tym rejonie: Małą Toskanię, Nową Toskanię i apartamenty Klasztorna. Zaoferował w nich około 1,7 tys. lokali.

Dalsza ekspansja Murapolu

REKLAMA
Deweloper z Bielska-Białej rozważa jeszcze realizację szóstej inwestycji w sąsiedztwie ul. Buforowej. Zawarł przedwstępne umowy kupna nieruchomości przy ul. Konduktorskiej/Ernesta Malinowskiego. Jednym z warunków sfinalizowania transakcji jest zmiana obowiązującego planu miejscowego, tak by inwestor mógł na nich wybudować ok. 350 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.

Pojawiają się nowi deweloperzy

Na wrocławski rynek wejdzie czołowy ogólnopolski deweloper – Robyg Development Sp. z o.o. On również wybrał na lokalizację swojej inwestycji tereny w sąsiedztwie ul. Buforowej. Zajmie obszar o powierzchni ponad 6 ha. O jego planach informowaliśmy także w czerwcu.
W okolicy zainwestuje także Profit Development S.A. W tym samym miesiącu pisaliśmy o zakupie przez niego państwowych działek o powierzchni blisko jednego hektara. Zaoferował ponad dwukrotnie więcej, niż oczekiwał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Będzie tramwaj na Jagodno?

Mieszkańcy Jagodna w ciągu czterech lat mają się doczekać utworzenia trasy tramwajowej. Miasto szuka wykonawcy projektu budowlanego. Szczegóły ogłoszonego przetargu opisywaliśmy w tym tygodniu.

Mieszkańcy walczą o Zielony Klin

W sąsiedztwie planowanych licznych inwestycji mieszkaniowych rozciąga się wielohektarowy państwowy teren, nazwany Zielonym Klinem Południa Wrocławia. W planie miejscowym jest przeznaczony na funkcję rekreacyjną, dlatego mieszkańcy starają się o realizację przez miasto tych zapisów. O szczegółach sprawy pisaliśmy także w tym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA