Murapol wybuduje ponad 400 mieszkań na Klecinieźródło: materiały inwestora

Murapol wybuduje ponad 400 mieszkań na Klecinie

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Ogólnopolski deweloper zrealizował we Wrocławiu już ponad 1000 mieszkań. W tym roku chce rozpocząć budowę swojej czwartej inwestycji mieszkaniowej w stolicy Dolnego Śląska – pierwszej w tej części miasta.
Prace budowlane rozpoczniemy po uregulowaniu wszystkich niezbędnych procedur administracyjnych. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada wbicie "pierwszej łopaty" w pierwszej połowie 2018 roku – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.
UM Wrocławia

Blisko 430 mieszkań w sześciu budynkach

Na działce przy ulicy Dożynkowej planujemy realizację trzyetapowego projektu nieruchomościowego, obejmującego sześć budynków mieszkalnych. W każdym etapie powstaną dwa budynki z czterema kondygnacjami naziemnymi oraz jedną podziemną z halami garażowymi – wyjaśnia Nikodem Iskra.
Na Klecinie powstanie 426 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 19,3 tys. mkw. W pierwszym etapie znajdą się w ofercie dewelopera 132 lokale o metrażach od 28 do 55 mkw. o łącznej pow. użytkowej mieszkań blisko 5,9 tys. mkw. Dla pierwszych dwóch budynków inwestor planuje utworzyć 150 miejsc parkingowych99 w halach garażowych i 61 na zewnątrz.
Projekt architektoniczny zakłada przydomowe ogródki dla właścicieli mieszkań na parterze, z kolei wszystkie lokale na wyższych kondygnacjach będą miały obszerne balkony. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany małą architekturą, a dla najmłodszych mieszkańców przewidziano plac zabaw – przedstawia inwestycję Iskra.
materiały inwestora

Wrocław jednym z kluczowych rynków

Jak tłumaczy Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A., zdecydowali się na zakup terenu przy ul. Dożynkowej z kilku powodów.
Teren posiada liczne walory rekreacyjne związane między innymi z okoliczną zielenią, bliskością rzeki Ślęzy, parków, toru wyścigów konnych. Jego niezaprzeczalną zaletą jest także niska zabudowa dzielnicy, nieduża odległość od największego kompleksu handlowego w mieście oraz autostrady A4 i obwodnicy miasta, a także bardzo dobre skomunikowanie ze ścisłym centrum Wrocławia.
REKLAMA
Podkreśla, że stolica Dolnego Śląska należy do kluczowych rynków działalności Grupy Murapol i to właśnie tutaj sprzedali w 2017 roku najwięcej mieszkań.
Dostrzegając potencjał tego rynku przygotowujemy kolejne projekty, które powstaną w różnych częściach miasta, tak aby odpowiadać na potrzeby mieszkaniowe wrocławian o różnych preferencjach lokalizacyjnych oraz możliwościach finansowych – zapowiada Iskra.
Chęć budowy osiedla już w 2016 roku
Murapol S.A. zawarł 20 października 2017 roku z warszawską spółką Niproar przedwstępną umowę zakupu nieruchomości przy Dożynkowej. Umowę przyrzeczoną dotyczącą sprzedaży działek zawrą do 1 marca 2018 roku. Za teren o powierzchni blisko 2,5 ha zapłaci 13 mln zł netto. To porozumienie zastąpiło dokument z 26 listopada 2015 roku.
Starania o uzyskanie zgody na realizację inwestycji deweloper rozpoczął już w 2016 roku. W maju złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 24 tys. metrów sześciennych na działce nr 6/6 o pow. prawie 8 tys. mkw. W listopadzie otrzymał odmowną decyzję. W tym samym miesiącu wnioskował ponownie, tym razem o zespół dwóch budynków wielorodzinnych, a pozytywną odpowiedź dostał 11 września 2017 roku.
O pozwolenie na budowę na działkach nr 6/9, 6/10 oraz 6/11, o łącznej pow. 16,6 tys. mkw., również zaczął się starać w 2016 roku. Wniosek dotyczący zespołu budynków o kubaturze ponad 43 tys. metrów sześciennych złożył w sierpniu, a zgodę otrzymał rok późniejMurapol S.A. złożył w czerwcu 2016 roku jeszcze jeden dokument poświęcony inwestycji na tych samych nieruchomościach. Pozwolenie na realizację dwóch budynków wielorodzinnych urząd wydał 1 grudnia 2017 roku.
Projekt architektoniczny przygotował Maciej Strojny z krakowskiej pracowni MDP Architekci.
UM Wrocławia

Trzy inwestycje we Wrocławiu już w sprzedaży

Murapol S.A. ma w swojej ofercie sprzedażowej trzy inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Najnowszą, apartamenty Klasztorna, wprowadził w październiku. W rejonie ulic Klasztornej i Buforowej na Wojszycach powstaną trzy sześciokondygnacyjne budynki o łącznej pow. użytkowej mieszkań ponad 11,3 tys. mkw. Znajdzie się w nich 278 jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych lokali o metrażach od 25 do 57 mkw.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA