DODAJ

Wrocław: Murapol chce dokupić ziemi i budować jeszcze więcej mieszkań przy Buforowej

Wrocław
Wrocław: Murapol chce dokupić
Mariusz Bartodziej
2019-01-02 09:38:12
Ogólnopolski deweloper z Bielska-Białej zamierzał zrealizować na styku Jagodna i Wojszyc ponad 2,5 tysiąca mieszkań. Teraz chce dobudować jeszcze kolejną setkę w ramach jednej z nowych inwestycji. Planuje zakup gruntu.

Grupa Murapol zawarła 28 grudnia z Ronson Development Sp. z o.o. przedwstępną umowę zakupu gruntu przy ulicy Buforowej, o powierzchni około 4,5 tys. mkw. Zapłaci 6,5 mln zł netto. Transakcje sfinalizują do 30 kwietnia, jeśli kupujący uzyska prawomocne pozwolenia na budowę.

Sprzedawana nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu, na którym Murapol planuje realizację inwestycji. Dodatkowy grunt pozwoli mu na budowę dodatkowo około 120 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. mkw.

Obserwując duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania w tej części miasta, sukcesywnie przygotowujemy kolejne inwestycje – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Intensywna ekspansja Murapolu w okolicy

Murapol skupuje tereny przy ul. Buforowej w kilku transakcjach. Do 30 kwietnia ma zawrzeć jeszcze dwie inne umowy, na 6,7 mln zł (10,7 tys. mkw.) oraz 16,6 mln zł (21,5 tys. mkw.). Natomiast do 31 sierpnia 2019 roku chce kupić za 6 mln zł grunt o powierzchni 13,8 tys. mkw., pod budowę ok. 280 mieszkań i 340 miejsc postojowych.

Jak donosiliśmy w lipcu, w ramach jednej z nowych inwestycji deweloper planuje utworzyć w trzech etapach ponad 500 lokali mieszkalnych. A w styczniu informowaliśmy o przedsięwzięciu obejmującym blisko 400 mieszkań.

Dotychczas Murapol wprowadził do sprzedaży trzy inwestycje w tym rejonie: Małą Toskanię, Nową Toskanię i apartamenty Klasztorna. Zaoferował w nich około 1,7 tys. lokali. W czerwcu pisaliśmy, że chce jeszcze dokupić teren przy ul. Konduktorskiej/Ernesta Malinowskiego.

Tysiące nowych mieszkań w rejonie Buforowej

Murapol nie jest jedynym deweloperem, który chce budować w tym rejonie. Robyg Development Sp. z o.o. wprowadził do sprzedaży osiedle Na Jagodnie. W ramach niego powstanie docelowo około 900 lokali mieszkalnych.

Materiały inwestora


Ponad 400 mieszkań dołoży na dwóch nieruchomościach Vantage Development S.A., o czym informowaliśmy w październiku. Zapłaci za nie ponad 20 mln zł.

W okolicy zainwestuje także Profit Development S.A. W czerwcu pisaliśmy o zakupie przez niego państwowych działek o powierzchni blisko jednego hektara. Zaoferował ponad dwukrotnie więcej, niż oczekiwał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Będzie tramwaj na Jagodno?

Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. wybrały w październiku wykonawcę projektu trasy tramwajowej na Jagodno. Koszt okazał się o ponad 0,5 mln zł niższy, niż zakładali urzędnicy. Ponadto w tym roku ma się skończyć remont ul. Buforowej.