Wrocław: Murapol przejmie teren na Brochowie pod realizację ponad 300 mieszkańźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Murapol przejmie teren na Brochowie pod realizację ponad 300 mieszkań

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Osiedle ma powstać w sąsiedztwie Małej Toskanii, jednej z kilku inwestycji ogólnopolskiego dewelopera w tej części miasta. Działki o powierzchni ponad 2 ha pozyska najpóźniej w grudniu 2020 roku.
Spółka Murapol Projekt 45 Sp. z o.o., zależna od Murapol S.A., zawarła 14 czerwca z osobami fizycznymi cztery przedwstępne umowy nabycia nieruchomości przy ulicy Konduktorskiej/Ernesta Malinowskiego. Finalizacje transakcji uzależniła od trzech warunków. Pierwszym jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w ciągu 18 miesięcy, tak by deweloper mógł zrealizować swoje plany. Drugim uzyskanie w ciągu roku pozwolenia na budowę. Wreszcie trzecim możliwość podpisania umów przyrzeczonych ze wszystkimi właścicielami działek – bez wyjątku. Ma to nastąpić najpóźniej 14 grudnia 2020 roku.
Powierzchnia całego terenu wynosi 2,33 ha. Murapol zapłaci za niego około 8,1 mln zł. Zrealizuje na nim 350 mieszkań, o łącznej pow. użytkowej ok. 14,8 tys. mkw. Dodatkowo utworzy 391 miejsc parkingowych.

Dobra cena przy trudnej sytuacji na rynku

Zakontraktowany grunt wpisuje się w nasz model działalności polegający na wyszukiwaniu atrakcyjnych inwestycyjnie nieruchomości i stałym powiększaniu aktywnego banku ziemi. Taka strategia umożliwia nam realizację założonego wcześniej pipeline’u – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.
Są szczególnie zadowoleni z wartości transakcji, którą udało im się ustalić, podczas gdy większość deweloperów narzeka na zawyżone ceny gruntów. Jak podaje deweloper, osiągnięta kwota 547 zł/metr kwadratowy powierzchni użytkowej stanowi niespełna 55 procent średniej stawki rynkowej podawanej przez instytucje dla dzielnicy Krzyki.
REKLAMA
Dobra cena idzie w parze z dużym nakładem pracy, jaki będziemy musieli włożyć w regulowanie procedur administracyjnych poprzedzających uruchomienie inwestycji na zakontraktowanym gruncie. Niemniej jednak jesteśmy o to spokojni, gdyż bazując na doświadczeniu zdobytym podczas wieloletniej obecności na wrocławskim rynku mieszkaniowym, jesteśmy przekonani, że uda nam się je sprawnie sfinalizować – zapewnia Nikodem Iskra.
Murapol działa we Wrocławiu od 11 lat. Dotychczas oddał niemal 1,5 tys. mieszkań, w których zamieszkało ponad 4,4 tys. osób.

Setki nowych mieszkań w rejonie

Deweloper z Bielska-Białej nie przestaje inwestować w tej części miasta. Do Małej Toskanii, Nowej Toskanii i Apartamentów Klasztorna dołączy osiedle przy ul. Buforowej liczące blisko 400 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
W okolicy mieszkania wybuduje także Profit Development S.A. Wylicytował państwowe działki za ponad 10 mln zł, o czym informowaliśmy w czerwcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA