Wrocławski deweloper przymierza się do zakupu działki na południu miastaźródło: UM Wrocławia

Wrocławski deweloper przymierza się do zakupu działki na południu miasta

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Vantage Development S.A. planuje swoją dziesiątą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Na działce zlokalizowanej przy ulicy Buforowej, którą chce kupić deweloper, ma powstać około 150 mieszkań.
Spółka zależna od Vantage Development S.A. zawarła 6 listopada z osobami fizycznymi przedwstępną warunkową umowę na zakup nieruchomości przy ul. Buforowej, o powierzchni 7758 mkw. Wartość transakcji to 7,05 mln złotych.
Przyrzeczona umowa przeniesienia własności nieruchomości zostanie zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się warunku zawieszającego, polegającego na uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera.
Na terenie działki ma powstać osiedle składające się z około 150 mieszkańInwestor zawrze umowę sprzedaży pomiędzy 2 a 31 stycznia 2019 roku.
Na południu Wrocławia przybędą setki mieszkań
Przy ulicy Buforowej inwestuje również ogólnopolski deweloper, Murapol S.A., o czym informowaliśmy w październiku.
Inwestor złożył 26 września wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: "Budowa budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi, miejscami postojowymi naziemnymi, zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną". Będzie je realizował na sąsiadujących ze sobą działkach nr 16 i 17, o łącznej powierzchni blisko 3,1 ha. 6 października zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji.
Murapol S.A. podpisał kilka przedwstępnych umów dotyczących zakupu nieruchomości przy ulicy Buforowej. Jedna z nich, zawarta 6 lipca, obejmowała teren o powierzchni 15 292 mkw. za cenę 9,5 mln zł brutto, pod projekt inwestycyjny obejmujący około 350 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni ok. 14 400 mkw., a także 420 miejsc postojowych. Umowa sprzedaży zostanie zawarta do 28 lutego 2018 roku.
UM Wrocławia
REKLAMA

Wrocławski deweloper skupuje grunty pod inwestycje

Vantage Developmen S.A. planuje zakup nieruchomości nie tylko na południu Wrocławia, ale i na zachodzie, o czym pisaliśmy w lipcu.
Spółka należąca do dewelopera zawarła z osobami fizycznymi 18 lipca przedwstępną warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego oraz udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości zlokalizowanych przy ulicy Stabłowickiej.
Łączna powierzchnia zabudowanych nieruchomości gruntowych to około 2,3 hektara, a deweloper zapłaci za nie 8,75 mln złotych netto.
Przyrzeczona umowa przeniesienia własności nieruchomości zostanie zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się warunków zawieszających zastrzeżonych na rzecz kupującego, polegających między innymi na niewykonaniu przez Gminę Wrocław prawa pierwokupu w stosunku do którejkolwiek z nieruchomości, rozwiązaniu umów najmu oraz uzyskaniu innych decyzji i oświadczeń – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera. 
Przyrzeczona umowa sprzedaży ma zostać zawarta do 20 grudnia 2017 roku.
– Nieruchomości zostaną przeznaczona na realizację inwestycji deweloperskiej i pozwolą na budowę około 300 lokali mieszkalnych – zapowiada Vantage Development S.A.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA