DODAJ

Wrocław: Hot Invest wyburzy zabytkowy dom na Psim Polu? Planuje budowę mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Hot Invest wyburzy
Mariusz Bartodziej
2018-07-19 09:33:17
Przy ulicy Bolesława Krzywoustego 264 znajduje się m.in. budynek wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Wrocławski deweloper zamierza rozebrać sześć obiektów zlokalizowanych pod tym adresem i wybudować blok.

Spółka Hot Invest Sp. z o.o. Sp. k. złożyła 19 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz rozbiórkę sześciu obiektów przy ul. Bolesława Krzywoutego 264. Inwestycja obejmie działki nr 30/1, 30/2, 30/3, 30/4 i 30/5, o łącznej powierzchni 2821 mkw. Znajduje się na nich m.in. dom wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

UM Wrocławia


Hot Invest przymierza się do tego przedsięwzięcia już od co najmniej kilku miesięcy. 13 marca złożył wniosek o zgodę na rozbiórkę sześciu budynków niemieszkalnych pod tym samym adresem (działki nr 30/3 oraz 30/4). Dokument jest jeszcze rozpatrywany. Za projekt odpowiada Piotr Zarzycki z Wytwórnia Pracownia Projektowa. Deweloper nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów planowanej budowy i doprecyzowania, które obiekty zamierza wyburzyć.

Deweloper budował już w pobliżu

Firma Hot Invest rozpoczęła działalność w 2012 roku (właściciele posiadali wówczas siedmioletnie doświadczenie przy budowie domów, budynków wielorodzinnych i hotelu). Początkowo zajęła się realizacją willi miejskich. W październiku 2016 roku ruszyła z pracami przy Zielnej Osadzie, znajdującej się przy ul. Zielnej 28 – niedaleko przedsięwzięcia planowanego przy Bolesława Krzywoustego. Na trzech kondygnacjach budynku wielorodzinnego oddała w czerwcu do użytku 30 mieszkań o metrażach od 33 do 75 mkw.