Wrocław: Farmexim zbuduje willę miejską na Psim Poluźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Farmexim zbuduje willę miejską na Psim Polu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto sprzedało teren przy zbiegu ulic Gorlickiej i Tylnej w 2015 roku za 200 tysięcy złotych. Nowy właściciel mógł zdecydować się m.in. na realizację biur, domu lub willi miejskiej. Wrocławska firma wybrała ostatnią z tych opcji.
Farmexim Sp. z o.o. otrzymał we wrześniu ubiegłego roku (po trzech miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Gorlickiej 3 na Psim Polu budynku wielorodzinnego o kubaturze 2 095 metrów sześciennych. Powstanie na działce nr 52/4, o powierzchni 680 mkw. Za projekt odpowiada architekt Ryszard Rudnicki.
UM Wrocławia
Miasto próbowało sprzedać tę nieruchomość w sierpniu 2015 roku, za 220 tys. zł netto. Nie znalazło jednak chętnego. Rozstrzygnięcie przyniosło dopiero drugie postępowanie, z listopada. Urzędnicy obniżyli oczekiwania do 198 tys. zł. Zwycięzca zaoferował 200 tys. zł.
Plan miejscowy przeznacza ten teren m.in. pod usługi, żłobki i przedszkola (wbudowane w obiekt), domy jednorodzinne (wolno stojące i bliźniacze) lub budynki wielorodzinne (wyłącznie w formie willi miejskiej – jedna klatka schodowa, najwyżej sześć-osiem mieszkań). Budowla może mieć maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne (11 m).

Więcej inwestycji przy Gorlickiej

REKLAMA
Miasto planuje sprzedaż kolejnej nieruchomości przy tej ulicy z dopuszczoną zabudową wielorodzinną – tę zlokalizowaną pod nr 44-50. Pow. działki nr 96/2 wynosi 2 579 mkw. Urzędnicy nie wyznaczyli jeszcze terminu przetargu ani ceny wywoławczej.
UM Wrocławia
W okolicy rozpoczął już za to niedawno budowę Comex Deweloperstwo Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w kwietniu. Stawia budynek wielorodzinny Gorlicka z 40 mieszkaniami o metrażach do 96 mkw. Przymierzał się do realizacji tej inwestycji już dwa lata wcześniej.
materiały inwestora
Za to w innej części Psiego Pola, przy ul. Bolesława Krzywoustego, buduje Hot Invest Sp. z o.o. Sp. k. W budynku wielorodzinnym Między Królami z trzema klatkami schodowymi znajdzie się ponad 30 lokali. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA