Wrocław: Nowa Gorlicka – Quart Development zbuduje mieszkania na Psim Polu źródło: materiały inwestora

Wrocław: Nowa Gorlicka – Quart Development zbuduje mieszkania na Psim Polu

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowy blok powstanie przy ulicy ks. Mariana Stanety, w pobliżu ronda Lotników Polskich. Wrocławski deweloper chce ruszyć z tym projektem jeszcze w tym roku. Rozpoczął już starania o zgodę na prowadzenie prac.
Quart Development S.A. zrealizował już osiedla m.in. w Legnicy, Wysokiej i Bielanach. W tym roku chce wprowadzić do sprzedaży inwestycję Gorlicka na wrocławskim Psim Polu. 1 lipca złożył wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. ks. Mariana Stanety budynku wielorodzinnego. Ma powstać na działce nr 14/18, o powierzchni 1 225 mkw. Dokumentację przygotowało Biuro Projektów Handlu i Usług Projekton Tomasz Szmit. Deweloper nie odpowiada na nasze pytania.
UM Wrocławia
Magistrat sprzedał tę parcelę z parterowym obiektem gospodarczym we wrześniu 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 380 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zwycięzca przetargu zaoferował 800 tys. zł.
Plan miejscowy przeznacza ten teren m.in. pod hotele i zabudowę wielorodzinną (z wbudowanymi usługami). Obiekty mają mieć trzy-cztery kondygnacje nadziemne (9-14 m). Inwestor może zabudować połowę powierzchni działki.
Quart Development poinformował w listopadzie 2018 roku o starcie sprzedaży inwestycji Nowa Gorlicka. Zaprezentował wówczas wizualizację.
FB
REKLAMA

Zmiany w okolicy

Inwestycji mieszkaniowych przy pobliskiej ul. Gorlickiej przybędzie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że willę miejską zbuduje Farmexim Sp. z o.o. Miasto sprzedało grunt w 2015 roku za 200 tys. zł.
Planuje też zbycie kolejnej nieruchomości przy tej ulicy z dopuszczoną zabudową wielorodzinną – tę zlokalizowaną pod nr 44-50. Pow. działki nr 96/2 wynosi 2 579 mkw. Urzędnicy nie wyznaczyli jeszcze terminu przetargu ani ceny wywoławczej.
UM Wrocławia
Budowę rozpoczął już niedawno Comex Deweloperstwo Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w kwietniu. Stawia budynek wielorodzinny Gorlicka z 40 mieszkaniami o metrażach do 96 mkw. Przymierzał się do realizacji tej inwestycji już dwa lata wcześniej.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA