Zmiany na Psim Polu: wraca ruch dwukierunkowy, a autobusy pojadą inaczej

Zmiany na Psim Polu: wraca ruch dwukierunkowy, a autobusy pojadą inaczej

Wrocław
REKLAMA

Rusza następny etap prac przy przebudowie układu komunikacyjnego na Psim Polu. W weekend wróci dwukierunkowy ruch w rejonie budowanego ronda na odcinku łączącym ulicę Bora-Komorowskiego z ul. Kiełczowską. Zmieni się też trasa autobusów linii N i 131 w kierunku pętli przy ul. Litewskiej.

Remont na Psim Polu trwa od wiosny. Właśnie rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Krzywoustego od alei Jana III Sobieskiego do ryneczku. Oznacza to zmiany dla kierowców - od 16 września będzie można jeździć z al. Jana III Sobieskiego przez łącznik w ul. T. Bora-Komorowskiego bezpośrednio do ulicy Kiełczowskiej.

- W rejonie powstającego na Psim Polu ronda, w ramach przebudowy ul. Bolesława Krzywoustego, planowana jest  zmiana organizacji ruchu, która ma być wdrażana w nocy 15/16 września. Nastąpi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego w ciągu ulic Kiełczowskiej i Bora-Komorowskiego. Zastosowane objazdy nie ulegają likwidacji i w dalszym ciągu można z nich korzystać. Na wyjeździe z drogi tymczasowej w Kiełczowską będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo. Zamknięty pozostaje przejazd do ul. Bierutowskiej – wyjaśnia Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje.Zmieni się też trasa jeżdżących tamtędy autobusów MPK. Od soboty 15 września autobusy linii N i 131 w kierunku pętli przy ul. Litewskiej pojadą już bez objazdu przez ul. Gorlicką i ul. Mulicką.

- Autobusy ww. linii kursujące do pętli przy ulicy Litewskiej, od alei Jana III Sobieskiego będą kursowały przez ulicę Bora-Komorowskiego, Krzywoustego i Kiełczowską. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian – informuje Julia Wach z wrocławskiego magistratu.

Koszt całej przebudowy Psiego Pola to dokładnie 20 mln 847 tys. zł. Ponad 16 mln na ten cel przeznaczonych zostało z budżetu gminy Wrocław, niecałe 5 mln pójdzie z kasy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które zajmuje się przebudową sieci.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA