kolejny etap modernizacji Alei

kolejny etap modernizacji Alei

Częstochowa
graviteo
REKLAMA

W środę, 28 marca generalny wykonawca przebudowy Alei Najświętszej Maryi Panny, ,,Przemysłówka" S.A. wprowadza kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu.

Zamknięta będzie północna jezdnia Alei Najświętszej Maryi Panny od ul. Wilsona do Placu Biegańskiego łącznie z  północną częścią skrzyżowania Alei Najświętszej Maryi Panny z Aleją Kościuszki. Nie będzie przejazdu przez to skrzyżowanie na kierunku północ-południe. Wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na południowej jezdni Alei Najświętszej Maryi Panny.


Objazdy wyznaczono następującymi ulicami:


  • jadąc od strony południowej: ul. Sobieskiego, ul. Śląską, ul. Kilińskiego i Aleją Jana Pawła II,

  • jadąc od strony północnej: Aleją Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiego, ul. Nowowiejskiego i ul. Sobieskiego.


Należy zwracać uwagę na obowiązujące oznakowanie i omijać Aleję Najświętszej Maryi Panny, Aleję Wolności oraz Aleję Kościuszki.

Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez ok. 7 tygodni.

 

W związku z powyższym, od środy 28 marca, do odwołania zostają wprowadzone zmiany tras i rozkładów na liniach nr 10, 13, 26, 32, N1, N2, N3 i N4.

REKLAMA


Autobusy ww. linii w czasie objazdu zamiast II Aleją Najświętszej Maryi Panny i Aleją Kościuszki będą kursować przez ulicę Warszawską i Aleję Jana Pawła II.


Linie nocne N1 i N3 będą rozpoczynać trasę z przystanku Dworzec Główny PKP przy ul. Orzechowskiego, a linie N2 i N4 z przystanku Piłsudskiego.


Dla linii nr 11, 12, 14, 17, 21, 23, 30 i 31 przystanki II Aleja NMP w kier. Jasnej Góry zostaną zawieszone. Dla pasażerów ww. linii najbliższym przystankiem w kierunku Cmentarza Św. Rocha, Gnaszyna, Stradomia i Dźbowa oraz Cmentarza Komunalnego będzie DH Centrum.


Od 28 marca zostanie wprowadzona również korekta godzin odjazdu na linii nr 25.

źródło: UM Częstochowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA