Budowa linii tramwajowej

Budowa linii tramwajowej

Częstochowa
graviteo
REKLAMA

W sobotę, 3 marca rozpocznie się ostatni etap budowy linii tramwajowej. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Limanowskiego od stadionu do trasy DK-1.

Prace będą prowadzone na odcinku do końcowej pętli tramwajowej.

Dla zapewnienia obsługi komunikacyjnej mieszkańców i firm zakres robót podzielono:


Odcinek I
- od 3 marca zamknięta dla ruchu będzie ul. Limanowskiego od stadionu do trasy DK-1 - bez możliwości wjazdu na trasę DK-1 w kierunku Warszawy. Na zamkniętym odcinku będzie możliwy dojazd przez plac budowy  do poszczególnych posesji.

W tym okresie dostępna dla ruchu będzie ulica Rakowska oraz połączenie trasy DK-1 - zjazd z kierunku Warszawy do ul. Rakowskiej oraz wyjazd z ul. Rakowskiej na trasę w kierunku Katowic.

Objazd dla zamkniętego odcinka ulicy Limanowskiego
- od węzła estakada Aleją Pokoju - ulicą Łukasińskiego - Okrzei i Limanowskiego do stadionu.

REKLAMA

Na budowie prowadzone będą prace przy przebudowie uzbrojenia podziemnego, robotach ziemnych na jezdni i torowisku, budowie nawierzchni drogowych i torowych, montażu trakcji tramwajowej.

Odcinek II (po wykonaniu odcinka I).

Zamknięta dla ruchu będzie ulica Rakowska - bez możliwości skomunikowania łącznicą z trasą Al. Wojska Polskiego w kierunku Katowic.

Dla tego odcinka objazd będzie prowadzony ulicą Bohaterów Katynia - połączeniem ulicy Zesłańców Sybiru z Al. 11 Listopada do węzła ul. Jagiellońskiej z Al. Niepodległości.

Udostępniona będzie dla ruchu ul. Limanowskiego na całym odcinku łącznie z połączeniem z trasą DK-1 wyjazd i zjazd z jezdnią w kierunku Warszawy i centrum miasta.

Rozbudowa infrastruktury tramwajowej znacznie poprawi komunikację mieszkańcom Wrzosowiaka, Rakowa i Błeszna. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013 oraz z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

 

źródło: UM Częstochowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA