[Częstochowa] Skanska zbuduje nowy most

[Częstochowa] Skanska zbuduje nowy most

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Za 7,5 mln zł brutto Skanska wykona modernizację wysłużonego mostu drogowo-tramwajowego na Warcie w Częstochowie. Obiekt znajdujący się w ciągu alei Pokoju zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy most. Prace potrwają do końca listopada 2014 roku.

 

Obecny obiekt znajdujący się na alei Pokoju pochodzi z lat 50-tych ubiegłego wieku i jest w bardzo złym stanie technicznym, co więcej, dawno utracił swoją Za 7,5 mln zł brutto Skanska wykona modernizację wysłużonego mostu drogowo-tramwajowego na Warcie w Częstochowie. Obiekt znajdujący się w ciągu alei Pokoju zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy most. Prace potrwają do końca listopada 2014 roku.

 

nośność. Od dłuższego czasu jezdnia w rejonie mostu jest zwężona z czterech do dwóch pasów, co pozwala zmniejszyć liczbę pojazdów jednorazowo pokonujących osłabioną konstrukcję.

 

Michał Łukaszkiewicz z firmy Skanska wyjaśnia, że w miejscu dotychczasowego mostu powstaną dwa nowe obiekty o szerokości 9,7 m i 18,6 m oraz długości całkowitej 41,5 m. Na czas budowy mostu ruch na alei Pokoju będzie całkowicie zamknięty dla samochodów i tramwajów.

 

Zadaniem wykonawcy będzie między innymi wykonanie ścianki oporowej stabilizującej nasyp przy ścieżce rowerowej od strony północnej mostu. Ponadto, przebudowane zostaną drogi na dojazdach oraz chodniki.

 

– Przebudujemy też torowisko tramwajowe na dojazdach i sieć trakcji tramwajowej – mówi Michał Łukaszkiewicz. Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa sieci, budowa kanalizacji deszczowej, umocnienie skarp i brzegów koryta rzeki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA