Nowy most w Darłowie oddany do użytku

Nowy most w Darłowie oddany do użytku

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Kierowcy z województwa zachodniopomorskiego mogą od środy korzystać z nowego mostu przez Wieprzę w Darłowie. Po pozytywnych próbach wytrzymałościowych Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

 

Most stanowi część południowo-zachodniej obwodnicy Darłowa, która w przyszłości będzie stanowiła nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 203. Zrealizowana inwestycja obejmowała budowę mostu łukowego wraz z 400-metrowym odcinkiem drogi, która rozpoczyna się w rejonie obecnego wjazdu do portu.

 

Po wschodniej stronie rzeki powstało rondo stanowiące skrzyżowanie DW-203 i DW-205 (są to ulice Morska i Sportowa). ZZDW zakończył swoją część inwestycji i teraz należy zaczekać na odcinek drogi łączącej most z wjazdem do Darłowa od południowej strony. Zadanie to realizuje na zlecenie miasta Darłowa Skanska. Planowany koniec prac to połowa przyszłego roku.

REKLAMA

 

Cała obwodnica budowana przez Darłowo i Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie będzie biegła od alei Wojska Polskiego w ciągu DK-37, przetnie DW-203 i ulicę Lotników Morskich, następnie ulicą Portową poprowadzi do mostu na Wieprzy.

 

Nowy układ komunikacyjny ominie staromiejską część miasta i skróci dojazd od Darłówka Zachodniego i Wschodniego. Ponadto, zwiększy się bezpieczeństwo komunikacyjne poprzez wyprowadzenie z centrum Darłowa ruchu tranzytowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA