Rośnie most na DK-52 w Andrychowie

Rośnie most na DK-52 w Andrychowie

małopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Mimo zimowej aury, prace na budowie nowego mostu w Andrychowie trwają. Obiekt powstaje w ciągu drogi krajowej nr 52 Kraków – Bielsko. Wykonawcą inwestycji jest obecnie firma Mostu Chrzanów – pisze „Dziennik Polski”.

Mosty Chrzanów wygrały przetarg na kontynuację budowę w grudniu 2012 roku i kończą budowę po poprzednim wykonawcy, którym była firma Mostmar. W październiku zeszła ona z placu budowy i ogłosiła upadłość.


Nowy most w Andrychowie ma być oddany do użytku do końca września 2013 roku. Do tego czasu kierowcy są zmuszeni do korzystania z objazdów. Przez Wieprzówkę w centrum miasta przechodzą jedynie piesi po pobliskiej kładce.

REKLAMA


Most w Andrychowie, na rzece Wieprzówka będzie miał konstrukcję łukową, a jego ustrój niosący stanowi łuk stalowy i płyta żelbetowa oparta na stalowych wiszących żebrach poprzecznych. Całkowita długość mostu wyniesie 48,8 m, szerokość 14,3 m.


Obiekt powstanie w tym samym miejscu co jego już nieistniejący poprzednik. Celem budowy jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w ciągu drogi krajowej nr 52. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie będzie miał podpór, by nie stanowiły bariery dla wezbranych wód rzeki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA