Nowy most w Muszynie w budowie

Nowy most w Muszynie w budowie

małopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W Muszynie prowadzone są prace przy budowie nowego mostu. Obiekt będzie miał 64 m długości i 14,5 m szerokości. Jego budowa pochłonie prawie 11 mln zł, z czego 9,8 mln zł stanowi dotacja z budżetu państwa na odbudowę szkód powodziowych.

Jak mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączy, most powstaje na Popradzie powyżej istniejącego obiektu, który jest zdewastowany. – Na obecnym etapie robione są pale, zbrojenia przyczółków, trwa montaż podpór technologicznych, które będą wspierać most do czasu zawieszenia go na właściwej konstrukcji – wyjaśnia dyrektor.

 

Aby możliwe było dojechanie do nowego mostu, trzeba wykonać ponad 300-metrowe dojazdy. Połączą one przeprawę z ulicą Pułaskiego i Kościuszki. Nowy obiekt na Popradzie jest jedyną drogą do dzielnicy Folwark w Muszynie.

 

REKLAMA

Stary most na Popradzie został uszkodzony przez powódź w 2010 roku i konieczna okazała się jego rozbiórka ze względu na parametry techniczne oraz skalę uszkodzeń. Dopóki nie powstanie nowa przeprawa, będzie on pełnił funkcję mostu tymczasowego.

 

Prace na budowie mostu w Muszynie rozpoczęły się 4 czerwca tego roku. Planowane zakończenie robot to 10 grudnia 2013 roku. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa, które wygrało przetarg.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA