Chrzanów: Obwodnica już otwarta

Chrzanów: Obwodnica już otwarta

małopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Obwodnica Chrzanowa została oficjalnie otwarta. - Tu w Chrzanowie wykonaliście naprawdę gigantyczną robotę. Tak jak w wielu miejscach w Polsce - są kłopoty, chciałoby się szybciej, ale cieszę się, że doczekaliście realizacji tego świetnego projektu - mówił premier Donald Tusk.

 

Premier dodał, że obwodnica Chrzanowa to jeden z wielu dowodów na to, że pieniądze europejskie zaczynają pracować dla ludzi. - Chyba nic tak bardzo nie symbolizuje dobrze wydanych pieniędzy, jak most - symbol tego co łączy - mówił premier nawiązując do imponującego wiaduktu, który powstał nad ul. Trzebińską.

 

- Cieszę się, że mogę tu w Chrzanowie potwierdzić, że będziemy dalej budować, także obwodnice - mówił premier. I dodał: - Ta obwodnica w Chrzanowie pokazuje też, jak wielki sens ma dbałość o centra miast. Dwanaście obwodnic, których budowę ogłosiliśmy na ostatnim posiedzeniu rządu to kolejny etap wyprowadzania nadmiernego ruchu samochodowego z centrów miast. Miasta muszą ludziom służyć do życia, a nie tylko do przejeżdżania. Dlatego będziemy kontynuowali budowę obwodnic i myślę, że jeszcze w wielu miejscach w Polsce będziemy świadkami tak udanych inwestycji jak ta w Chrzanowie.

 

REKLAMA

- Dzisiaj jest wielki dzień w Chrzanowie - mówił marszałek Małopolski Marek Sowa. - Spełniają się marzenia, które kilka lat temu były zapisane w planie, i w które wielu nie wierzyło, że są możliwe do zrealizowania. To był plan, aby Chrzanów był dobrym miejscem do życia, przyjaznym, z wyprowadzonym z centrum miasta ruchem.Dziś ten cel został osiągnięty.

 

Marszałek mówił, że w tym okresie programowania samorząd województwa postawił na drogi. - Udało nam się zrealizować lub właśnie realizujemy dwanaście dużych obwodnic, w sumie ponad 60 kilometrów dróg za 700 milionów złotych. Chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego liczymy na wsparcie naszych potrzeb ze strony rządu.

 

Budowa obwodnicy Chrzanowa kosztowała 88,9 mln zł. Zdobyła dofinansowanie w wysokości 72,19 mln zł z MRPO 2007-13. W ramach projektu powstały: obwodnica o długości ok. 3,46 km, most nad rzeką Chechło, wiadukt na linii Trzebinia - Zebrzydowice, estakada nad ul. Trzebińską, przepust nad rzeką Luszówką, wybudowano też chodniki i ekrany akustyczne. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie przeniesiony poza centrum miasta, co znacznie poprawi komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Poprawi się także dostępność terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Europejskiej (Dolina Chechło - Północ).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA