Zbliża się montaż nowego mostu w Darłowie

Zbliża się montaż nowego mostu w Darłowie

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W przyszłym tygodniu na nabrzeże Wieprzy w Darłowie trafią pierwsze elementy nowego mostu, który powstanie w miejscu dawnej kładki dla pieszych. Obecnie trwa budowa przyczółków, na których zostanie wsparta nowa konstrukcja.

Wykonawcą stalowego szkieletu jest Promostal. Gotowe elementy powstałe na terenie zakładu w ciągu najbliższego miesiąca zostaną zespolone na nabrzeżu i następnie za pomocą roboczego pomostu i dwóch dźwigów zostaną umieszczone na przyczółkach.

 

Jesienią ze względu na pogarszające się warunki pogodowe, wykonawca będzie miał przed sobą trudne zadanie budowy płyty pomostu i położenia wszystkich warstwo drogi i chodników oraz instalacji odwadniających i elektrycznych.

 

Nowy most Darłowie ma 44 m rozpiętości i będzie posiadał konstrukcję łukową. Pod obiektem będą mogły przepływać duże jachty, ponieważ światło między lustrem wody i konstrukcją będzie wynosiło 3,5 m. Pozwoli to im na dopłyniecie niemal do centrum Darłowa.

 

Na prawym brzegu pomiędzy przyczółkiem mostu a rzeką znajdzie się przejście dla pieszych łączące przyszłą promenadę wzdłuż nabrzeża na ulicy Flisackiej z projektowanym deptakiem nad brzegiem Wieprzy. Post na tej rzece to jeden z elementów północnej obwodnicy Darłowa w ciągu DW-203.

REKLAMA

 

Początek obwodnicy znajduje się w rejonie obecnego wjazdu do portu, natomiast jej koniec stanowi nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulicy Morskiej i Sportowej. Nowy most i obwodnica ułatwia kierowcom dojazd do portu i do Darłówka wschodniego i zachodniego.

 

Przebudowane zostanie także oświetlenie drogowe, urządzenia telekomunikacyjne i sieć gazowa. Usunięte zostaną kolizje z siecią wodociągową, elektroenergetyczną, kanalizacją sanitarną oraz deszczową.

 

Prace budowlane powinny kosztować nie więcej niż 15,3 mln zł. Za realizację całego zadania odpowiada Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Wrobis.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA