Niebawem zakończenie trzech dużych inwestycji

Niebawem zakończenie trzech dużych inwestycji

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Dobiegają końca trzy inwestycje drogowe prowadzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Chodzi o nowy most w Darłowie, drogę nr 203 na odcinku Iwięcino-Dąbki i drogę nr 163 na odcinku Glinki-Wałcz.

 

Most w Darłowie jest już po próbach obciążeniowych, które przeszedł pozytywnie. Badano ugięcia mostu pod maksymalnym obciążeniem. Firma Wrobis, wykonawca tej inwestycji realizuje ostatnie roboty wykończeniowe, na chodnikach układane są żywice, kończone są prace malarskie na konstrukcji stalowej, na jezdni położono już ostatnie warstwy bitumiczne.

 

Ostatnim elementem prac będzie zamontowanie oznakowania pionowego i wykonanie oznakowania poziomego na jezdni. Wartość robót budowlanych na tej inwestycji, której zakończenie zaplanowano na koniec maja to ponad 13,8 mln zł.

 

Końca dobiegają też prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 203, która jest najkrótszą trasą z Koszalina do Darłowa. DW-203 jest bardzo obciążona ruchem, zwłaszcza w sezonie letnim, gdyż korzystają z niej turyści wypoczywający w Dąbkach i Darłowie a także odwiedzający gospodarstwa agroturystyczne, znajdujące się w pobliskich miejscowościach.

 

REKLAMA

Odcinek o długości 11 km między Iwięcinem a Dąbkami przebudowuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Droga będzie bezpieczniejsza dzięki nowemu oznakowaniu, azylom dla pieszych i wyspom spowalniającym ruch oraz chodnikom i ścieżkom rowerowym. W Wierciszewie, gdzie DW-203 krzyżuje się z drogą gminną prowadzącą do Sianowa i Karnieszewic, powstało rondo.

 

W ramach projektu zbudowano też trzy mosty na rzekach Nowy Rów i Bagiennicy oraz jej kanale w Bukowie Morskim oraz przepustu na kanale Bielkowo. Mosty w Bukowie Morskim za 4,5 mln zł buduje Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mostar ze Stargardu Szczecińskiego.

 

Koniec przebudowy DW-203 na odcinku Iwięcino-Dąbki zaplanowano na połowę czerwca. W tej chwili prowadzone są prace wykończeniowe – nasadzane są drzewa i krzewy, wykańczane zjazdy i ścieżka rowerowa, trwają tez przygotowania do malowania i ustawienia oznakowania pionowego.

 

Ostatnie prace wykończeniowe prowadzone są również na drodze wojewódzkiej nr 163 na odcinku Czaplinek-Wałcz. Chodzi o modernizację 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. Przebudowano tu most na rzece Kłębowiance oraz przepusty, zlikwidowano też dwa przejazdy kolejowe nieczynnej już linii nr 416, a także przebudowano kanalizację deszczową, chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy gospodarcze w miejscowościach Kłębowiec i Wałcz. Wykonawcy pozostało malowanie oznakowania poziomego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA