Pierwszy etap Porta Mare Baltica w Kołobrzegu gotowyźródło: Materiały inwestora

Pierwszy etap Porta Mare Baltica w Kołobrzegu gotowy

zachodniopomorskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Budnex rozpoczęła przekazywanie kluczy do budynków z pierwszego etapu osiedla Porta Mare Baltica w Kołobrzegu. Inwestycja położona jest zaledwie 750 metrów od plaży. Na kompleks nadmorskich apartamentów w sumie złoży się szesnaście trzypiętrowych budynków apartamentowych. W pierwszym etapie zrealizowane zostały dwa, w których znalazły się 42 lokale.
Porta Mare Baltica położona jest pomiędzy dobrze znaną uzdrowiskową dzielnicą miasta, a podlegającym ochronie Ekoparkiem Wschodnim, w spokojnej części Kołobrzegu. Docelowo w tej lokalizacji powstanie ponad 330 apartamentów. – Porta Mare Baltica to pierwsza nasza inwestycja w Kołobrzegu ale warto zaznaczyć, że nad polskim morzem zrealizowaliśmy już blisko 500 apartamentów. Równolegle powstają jeszcze dwie inwestycje w Dziwnówku, a kolejne są w fazie przygotowań – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – Rozpoczęliśmy już przekazywanie kluczy do apartamentów w pierwszych dwóch budynkach. W jednym z nich przygotowaliśmy również mieszkania pokazowe, które zostało wykończone i umeblowane. Można je oglądać już od początku lipca. W ten sposób chcemy zaprezentować jeden z trzech dostępnych wariantów wykończenia lokali, dla osób zainteresowanych zakupieniem apartamentu w standardzie pod klucz. Jest to o tyle ważne, że w tej lokalizacji mamy wciąż wolne apartamenty gotowe do odbioru – dodaje. Warto zaznaczyć, że kolejne dwa budynki będą gotowe już pod koniec tego roku. Równolegle firma Budnex realizuje kolejne etapy Porta Mare Baltica. Poszczególne obiekty są w różnej fazie zaawansowania budowy. 
W każdym z szesnastu budynków Porta Mare Baltica powstanie 21 apartamentów o powierzchni od 33 do 69 mkw. Wśród nich będą lokale 2-, 3- oraz 4-pokojowe. Firma Budnex umożliwia swoim klientom również łączenie lokali w większe mieszkania. Warto też dodać, że wszystkie budynki zostaną wyposażone w cichobieżne windy, a do każdego mieszkania przynależy przynajmniej jeden balkon. Największe lokale posiadają zaś narożny taras oraz balkon. Na terenie kompleksu inwestor przewidział również place zabaw, siłownię na świeżym powietrzu oraz dużą liczbę miejsc parkingowych.
Położenie Porta Mare Baltica zaledwie 750 m od bałtyckich plaż już niebawem może okazać się tylko jednym z atutów tej inwestycji. Głośno bowiem o planach władz samorządowych, które noszą się z zamiarem realizacji w sąsiedztwie Porta Mare Baltica obiektu rekreacyjnego z licznymi wodnymi atrakcjami, którego charakter nawiązywał będzie do niemieckiej Tropikalnej Wyspy w Krausnick. Inwestycja cały czas jest jeszcze w fazie przygotowawczej. 
REKLAMA
Porta Mare Baltica to nie jedyna nadmorska inwestycja Budnexu w województwie zachodniopomorskim. Równolegle inwestor realizuje dwa projekty w Dziwnówku. Wśród nich apartamentowiec w pierwszej linii zabudowy, tuż przy bałtyckiej plaży czyli  Porta Mare Wellness & Spa, oraz położony kilkaset metrów dalej kompleks Porta Mare Słoneczne Tarasy. W obydwu inwestycjach nadal dostępne są wolne apartamenty. Ponadto firma Budnex zapowiedziała już realizację kolejnej inwestycji. Będzie to Porta Mare Marina, która powstanie w Dziwnowie. Projekt zakłada realizację dwóch budynków apartamentowych z 242 lokalami. Całość ma być gotowa w połowie 2022 roku. 
Jak nadmorski Kołobrzeg przyciąga wczasowiczów, tak i przyciągnął inwestorów, dzięki którym posiadacze apartamentów będą mogli korzystać z uroków kurortu przez cały rok. Wszak Kołobrzeg posiada niepowtarzalny, uzdrowiskowy charakter. Bez wątpienia uroku miastu dodaje również morski port z górującą nad nim latarnią, które razem są wizytówką tego kurortu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA