DODAJ

Pierwsze mieszkania osiedla przy Lewandowskiego w Szczecinie przekazane

Mieszkania i domy / Szczecin
Pierwsze mieszkania osiedla przy
Kajtman
2018-10-03 13:46:25
Firma Budnex przekazała klucze do pierwszego etapu osiedla przy ul. Lewandowskiego w Szczecinie. W zrealizowanym budynku powstało 119 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich nabywców na długo przed zakończeniem inwestycji. Równolegle po sąsiedzku deweloper realizuje II etap Lewandowskiego. Ten będzie gotowy pod koniec przyszłego roku.

Realizowany przy ul. Lewandowskiego projekt to cześć większego założenia urbanistycznego położonego w samym centrum Szczecina. Inwestycja zlokalizowana jest zaledwie kilka minut drogi od Bramy Portowej. Ze względu na swoje położenie cieszy się więc sporym zainteresowaniem szczecinian. – Niemalże wszystkie klucze do pierwszego etapu inwestycji zostały już przekazane nowym właścicielom. Po naszej stronie pozostały  jeszcze prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych wokół inwestycji, wykonanie nasadzeń i placu zabaw – mówi Wiesław Kulpiński z biura sprzedaży Budnex w Szczecinie. W pierwszym etapie osiedla dostępne były lokale o powierzchni 29 do 75 mkw., zaprojektowane w wersjach mieszkań 2, 3 i 4-pokojowych. Za projekt budynków realizowanych przy ul. Lewandowskiego odpowiada gorzowski architekt Piotr Wiśniewski.

Warto wspomnieć też o powstającym po sąsiedzku II etapie Lewandowskiego. – Pomimo tego, że budynek będzie gotowy do odbioru pod koniec przyszłego roku to już ponad 80 proc. mieszkań jest sprzedanych. To imponujący wynik, zwłaszcza że aktualnie kończymy układanie stropu nad drugim piętrem – mówi Wiesław Kulpiński. – W ofercie nadal pozostały nieduże mieszkania jedno i dwupokojowe o powierzchni do 42 mkw. – dodaje. W II etapie znajda się 104 lokale o powierzchni i układzie najczęściej poszukiwanym przez klientów czyli od 37 do 56 mkw. Budynek będzie miał cztery klatki schodowe i tylko trzy piętra. Pomimo tego każda z klatek schodowych wyposażona zostanie w windę. Warto dodać, że do wszystkich mieszkań będą przynależały balkony lub tarasy. Największe z nich o powierzchni 14 mkw. W realizowanym projekcie deweloper pod całym budynkiem przewidział halę garażową, a także dodatkowe miejsca parkingowe przy drodze dojazdowej do budynku. 

Zespół budynków przy ul. Lewandowskiego to nie jedyna inwestycja Budnex w województwie zachodniopomorskim. Inwestor znany jest przede wszystkim ze swoich nadmorskich projektów w tym regionie. Chodzi o Porta Mare Słoneczne Tarasy i Porta Mare Wellness & SPA w Dziwnówku oraz Porta Mare Baltica w Kołobrzegu.

Źródło: materiały prasowe