Porta Mare Marina stanie w Dziwnowieźródło: Materiały inwestora

Porta Mare Marina stanie w Dziwnowie

zachodniopomorskie
REKLAMA
Firma Budnex zrealizuje kolejny nadmorski projekt. Nowa inwestycja dewelopera powstanie w Dziwnowie, zaledwie 700 m od plaży. Kompleks apartamentowy Porta Mare Marina składać się będzie z dwóch budynków z 242 lokalami. Budowa ruszy jeszcze w tym roku i będzie gotowa w połowie 2022 r.
Inwestycja Porta Mare Marina zlokalizowana jest na skraju wyspy Wolin tuż przy ujściu rzeki Dziwny, w zacisznej części nadmorskiego Dziwnowa. – Porta Mare Marina to kolejna w naszej ofercie nadmorska inwestycja w województwie zachodniopomorskim. Tym samym poszerzamy portfel prestiżowych lokalizacji naszych budynków apartamentowych pod wspólną marką Porta Mare – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Nadmorskie apartamentowce to drugi po budownictwie mieszkaniowym kluczowy obszar naszej działalności deweloperskiej. W najbliższych latach z pewnością będziemy go intensywnie rozwijać. Tylko w pobliskim Dziwnówku w ciągu ostatnich sześciu lat oddaliśmy do użytku blisko 500 apartamentów – dodaje. W ramach najnowszego projektu gorzowskiego dewelopera powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki apartamentowe. W jednym znajdą się 143 apartamenty, w drugim 99. W Porta Mare Marina do wyboru będą lokale o powierzchni od 25 do 75 mkw. Poszukujący większej życiowej przestrzeni mogą skorzystać możliwość łączenia na życzenie klienta kilku apartamentów w jeden większy. Wszystkie lokale w Porta Mare Marina będą miały balkon lub taras. W ofercie dewelopera znalazły się również wyjątkowe apartamenty położone na najwyższych kondygnacjach budynków. Przynależeć do nich będą przeszło 100-metrowe tarasy oraz obszerne nawet 75-metrowe balkony. Warto dodać, że w obiekcie znajdą się również basen, sauna i sala fitness. 
Za projekt kompleksu Porta Mare Marina odpowiada zielonogórska pracownia Projekt Sp. z o.o. Cała inwestycja zostanie zrealizowana w jednym etapie. Pod budynkami powstanie wspólna hala garażowa ze 176 miejscami postojowymi. Inwestor przewidział również 69 miejsc parkingowych przed kompleksem. Inwestycja będzie gotowa w połowie 2022 r.
To co wyróżnia inwestycję to niezwykła lokalizacja. Położone w pierwszej linii zabudowy budynki apartamentowe, usytuowane będą nad brzegiem rzeki Dziwny, zaledwie 700 m od plaży zachodniej w Dziwnowie. Z inwestycji roztaczał się będzie widok na port w Dziwnowie i pobliską marinę. W sąsiedztwie Porta Mare Marina znajduje się też jezioro Martwa Dziwna, będące dawnym naturalnym ujściem rzeki Dziwny do Bałtyku. Lokalizacja łączy w jedno ciszę i spokój z urokami nadmorskiego kurortu. 
REKLAMA
Otoczenie Porta Mare Marina to lasy i pobliski Woliński Park Narodowy. Nieopodal znajduje się również Zatoka Wrzosowska, która jest idealnym miejscem do pływania na kitesurfingu. Miłośnikom aktywnego wypoczynku przypadną do gustu również liczne trasy rowerowe, a wielbiciele gry w golfa mogą oddać się swojej pasji na pobliskim polu golfowym w Grębowie. 
Warto dodać, że firma Budnex realizuje aktualnie kilka nadmorskich inwestycji. Dwie z nich położone są w oddalonym zaledwie o 3 km Dziwnówku. Znajdziemy tam położony tuż przy wydmach kompleks Porta Mare Wellness & SPA oraz Porta Mare Słoneczne Tarasy. Trzecią nadmorską inwestycją dewelopera jest Port Mare Baltica, która powstaje w Kołobrzegu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA