W piątek 23 maja 2025 roku rząd oficjalnie zapowiedział modyfikację zasad naliczania podatku miedziowego. Proponowane zmiany wesprą realizację inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju KGHM i w efekcie całego regionu Zagłębia Miedziowego. Mogą one również pomóc w dążeniu Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. do obniżenia kosztów wydobycia. Zapowiedziane zmiany to efekt wielomiesięcznego dialogu Zarządu KGHM ze stroną rządową.
Powstawanie nowej siedziby BWA Wrocław Galerii Sztuki Współczesnej jest największą po ESK2016 inwestycją w kulturę we Wrocławiu, o ogromnym znaczeniu dla miasta i regionu. Lokalizacja nowej siedziby mieścić się będzie w dawnej, zabytkowej hali montażowej i naprawczej żółtych przedwojennych autobusów pocztowych Kraftpostwerk na ul. Kolejowej 63.
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo realizują na przedmieściach Nysy - w województwie opolskim - budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
White Star Real Estate sfinalizowało przedłużenie umów najmu z trzema długoletnimi najemcami kompleksu Diamond Business Park Gliwice. Firmy Castolin, ACL Poland oraz Rodastal zdecydowały się kontynuować współpracę, a w jednym przypadku doszło również do zwiększenia wynajmowanej powierzchni. Wszystkie umowy zostały sfinalizowane bez udziału pośredników przez wewnętrzny zespół leasingowy WSRE.
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy w Trójmieście. W Gdańsku powstała największa i najnowocześniejsza fabryka morskich wież wiatrowych w Europie. Rocznie powstawać tam będzie nawet 150 konstrukcji. Dzięki realizacji tego projektu powstanie około 500 miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Inwestycja, która ma wspierać rozwój Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW) w Polsce i Europie, powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej. Nowa fabryka wież offshore zlokalizowana w Gdańsku, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, jest kluczową inwestycją dla polskiego sektora energetyki odnawialnej.
Jeszcze w tym roku będzie ogłoszonych dziesięć przetargów na modernizację starych kamienic na warszawskiej Pradze-Północ. Lada moment rozpocznie się gruntowny remont leciwego budynku przy ul. Ząbkowskiej 19, dzięki czemu dzielnica zyska 50 lokali komunalnych.
Jeden z największych deweloperów w Polsce - Develia S.A. - wprowadziła do sprzedaży 117 mieszkań w nowym projekcie Trzcinowa Vita na warszawskich Włochach. Mieszkania o metrażach od 26 do 113 metrów kwadratowych powstaną w dwóch budynkach w ramach I etapu inwestycji. Rozpoczęcie prac budowlanych dla pierwszego etapu planowane jest na sierpień 2025 roku, z zakończeniem w czerwcu 2027 roku. Autorem projektu jest biuro Es-Pro Mariusz Szpotowicz.
Equinor, międzynarodowy koncern energetyczny z siedzibą w Norwegii i Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna zamknęły finansowanie dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. To największa transakcja w formule project finance w historii polskiej energetyki - w finansowanie projektów zaangażowanych zostało około 30 instytucji finansowych, a jej wartość to ponad 6 mld euro.
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie łódzkim. Firma Vandemoortele Polska, należąca do belgijskiej Grupy Vandemoortele, rozbudowuje swoją polską fabrykę, zlokalizowaną w Kutnie. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu swojej inwestycji od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą przede wszystkim mrożonych wyrobów piekarniczych oraz margaryn i tłuszczy.
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan. Za projektem stoi znana polska pracownia architektoniczna WXCA. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz Sp. z o.o.