[zachodniopomorskie] Pierwsze budynki osiedla Porta Mare Baltica w Kołobrzegu z wiechąźródło: Materiały inwestora

[zachodniopomorskie] Pierwsze budynki osiedla Porta Mare Baltica w Kołobrzegu z wiechą

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na dwóch budynkach kołobrzeskiego osiedla Porta Mare Baltica zawisła już wiecha. Powstająca przy ul. Wschodniej inwestycja łącznie składać się będzie z szesnastu czterokondygnacyjnych budynków. Klucze do pierwszych nadmorskich apartamentów w tej lokalizacji zostaną przekazane nowym właścicielom w czerwcu 2019 roku.
Realizowana przez Budnex inwestycja powstaje na przeszło trzyhektarowej działce położonej zaledwie 750 m od plaży. To spokojna część Kołobrzegu zlokalizowana pomiędzy uzdrowiskową dzielnicą miasta a Ekoparkiem Wschodnim. Budowa Porta Mare Baltica podzielona została na kilka etapów. – To duży projekt, ale prace na inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Równolegle realizujemy w tym miejscu kilka budynków, a na tych najbardziej zaawansowanych zawisła już wiecha. Kolejne dwa apartamentowce w stanie surowym otwartym powinny być zrealizowane już za 2 miesiące – mówi Marek Zentkowski z biura budowy. Za projekt Porta Mare Baltica odpowiada architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Budnex Deweloper Sp. z o.o.
W pierwszym etapie nadmorskiego osiedla dostępne są lokale 2, 3 oraz 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 69 mkw. Istotną zaletą inwestycji jest fakt, że do każdego z apartamentów przynależy przynajmniej jeden balkon, a największe lokale posiadają narożny taras oraz balkon. Taka prywatna przestrzeń na świeżym powietrzu może wynieść nawet 17 mkw. – Nadmorskie apartamenty to optymalny sposób inwestowania kapitału, ale i możliwość stworzenia sobie miejsca do wypoczynku w oczekiwanym przez nas standardzie. Zainteresowani takimi nieruchomościami mogą do końca wakacji skorzystać z naszej letniej promocji. Dotyczy ona wszystkich typów lokali, ale dzięki niej nieduży nadmorski apartament można mieć już za 275 tys. zł – mówi Monika Golec, z firmy Budnex. Jak podkreśla deweloper każdy z budynków wyposażony zostanie w nowoczesną cichobieżną windę, a na terenie kompleksu powstaną place zabaw, siłownia na świeżym powietrzu oraz duża liczba miejsc parkingowych dla mieszkańców i ich gości.
Ważną informacją dla zainteresowanych apartamentami w Porta Mare Baltica może okazać się fakt, że władze Kołobrzegu chcą w sąsiedztwie inwestycji zrealizować obiekt rekreacyjny z licznymi wodnymi atrakcjami, którego charakter nawiązywać ma do niemieckiej Tropikalnej Wyspy w Krausnick. Prace nad tą koncepcją są już na tyle zaawansowane, że miasto Kołobrzeg zaprosiła inwestorów do składania ofert za zagospodarowanie terenu przy ul. Wschodniej. Termin ich złożenia upływa w drugiej połowie września. Zakłada się, że sam kompleks rekreacyjny w tym miejscu może powstać za ok 4 lata. Nie jest to jedyny dowód na to, że w ostatnim czasie Kołobrzeg prężnie się rozwija. W lipcu oddano do użytku obwodnicę miasta w ciągu drogi krajowej nr 11, co znacznie rozładowało natężenie ruchu w Kołobrzegu. Warto również dodać, że ciągle rozwija się infrastruktura handlowo-usługowa tego kurortu. Aktualnie w budowie jest centrum handlowe Karuzela Kołobrzeg, które ma być gotowe w pierwszej połowie 2019 roku. Prócz sklepów w obiekcie powstanie również kino.  
Kołobrzeg to miasto, które przyciąga wczasowiczów przez cały rok. Świadczy o tym chociażby uzdrowiskowych charakter miejscowości z licznymi parkami, których łączna powierzchnia wynosi blisko 90 ha. To jednak nie wszystko. Niepowtarzalny klimat nadmorskiego miasta tworzy również port z górującą nad nim latarnią morską. Elementy te razem urosły do symbolu i wizytówki miasta.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA