Ceny apartamentów w Dune wzrosły o 30 proc., podczas gdy rynek nieruchomości odnotowuje spadki

Ceny apartamentów w Dune wzrosły o 30 proc., podczas gdy rynek nieruchomości odnotowuje spadki

zachodniopomorskie
REKLAMA

Mimo, że na ogólnopolskim rynku nieruchomości mieszkania z segmentu popularnego tanieją, to są inwestycje, w których ceny rosną. To najbardziej atrakcyjne apartamenty, wybierane nie tylko na miejsce stałego zamieszkania, ale również pod inwestycję. W przypadku nowych kompleksów i apartamentowców, których budowy niebawem się zakończą, ceny wzrastają nawet o 30 proc. Jednym z tego typu luksusowych projektów jest Dune, powstający w Mielnie nad Morzem Bałtyckim.

 

Z ostatnich raportów rynku nieruchomości wynika, że ceny mieszkań w dużych miastach Polski spadają. Najbardziej widoczne zmiany pokazują roczne raporty cen nieruchomości. W ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena mieszkania w Warszawie spadła aż o 17,7 proc. Pozostałe miasta również odnotowują spadki cen mieszkań. W Gdańsku w ciągu ostatniego roku ceny spadły o 11,6 proc, a w Szczecinie o 10,4 proc. Przewidywania ekspertów są optymistyczne dla szukających własnego M. Mieszkania z segmentu popularnego mają tanieć nawet do połowy 2014 roku.

 

Rynek nieruchomości luksusowych w dobrej kondycji

Natomiast rynek nieruchomości luksusowych to o wiele bardziej stabilna inwestycja w przyszłość. Osoby, które zdecydowały się na zakup luksusowego apartamentu w kurorcie mogą być zadowolone i czerpać zyski ze swojej inwestycji. Wynajmując apartament nad morzem można sporo zyskać, ponieważ apartamenty drożeją. Ich ceny wzrastają nie tylko w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Wiele osób przecież chętnie wynajmie apartament, aby spędzić Sylwestra w gronie znajomych w pięknej okolicy. Ceny apartamentów wzrastają również wtedy, gdy budowa apartamentowca dobiega końca i zostają ostatnie lokale do wzięcia.

 

REKLAMA

Tak jest w przypadku apartamentowca Dune powstającego w Mielnie, tuż przy plaży. W związku z zaawansowaniem prac budowlanych deweloper planuje podniesienie cen na początku przyszłego roku. Ceny apartamentów od momentu rozpoczęcia inwestycji wzrosły o 30 proc. W związku z tym mogą być zadowoleni ci, którzy kupili apartament w Dune rok temu, ponieważ wartość ich lokali wzrasta. Wielu ludzi decyduje się na własny apartament nad morzem, aby korzystać z niego w dłuższe weekendy lub święta.


Budowa apartamentowca Dune dobiega końca, w grudniu zakończy się montaż fasady i wszelkie prace techniczne na zewnątrz, a także prace instalacyjne. Pozostanie już tylko wykończenie apartamentów pod klucz. Na chętnych czekają już ostatnie apartamenty. W ofercie dostępny jest jeden apartament typu studio na parterze z ogródkiem, dodatkowo 2- i 3-pokojowe na III i IV piętrze, ponieważ piętro II jest już w całości sprzedane. Biuro sprzedaży dewelopera na ostatni apartament z widokiem na morze, zlokalizowany na III piętrze, przygotowało specjalną ofertę.


W związku z rychłym zakończeniem budowy obserwujemy większe zainteresowanie apartamentami w Dune. Wiosną przyszłego roku będzie można już spędzić to długi weekend lub rozpocząć sezon wakacyjny podczas długiego majowego weekendu – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

 

Dune – luksus tuż przy plaży

Obecnie ceny apartamentów w Dune wahają się do 10.000 zł do 18.000 zł za m kw. Będą to apartamenty wykończone pod klucz, na życzenie klienta mogą zostać w pełni umeblowane. Przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Wysokiej jakości wykończenie znajduje się już w cenie lokali. Zdecydowana większość apartamentów w inwestycji to dwu-, trzypokojowe lokale o powierzchni ok. 52 m kw. Dostępny jest także ostatni już apartament typu studio o powierzchni do 30 m. kw. Natomiast dla najbardziej wymagających klientów na ostatnim piętrze inwestycji Dune zaplanowano najbardziej ekskluzywne apartamenty, o powierzchniach od 140 do 189 m kw. Ich designem zajęli się światowej sławy projektanci z włoskiej pracowni Matteo Nunziati. Penthousy. Dodatkowo część penthousów ma 250-metrowe ogrody na dachu apartamentowca, które właściciele mogą zaaranżować swoją prywatną strefę relaksu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA