Apartamenty nad morzem najlepiej sprzedają się jesienią

Apartamenty nad morzem najlepiej sprzedają się jesienią

zachodniopomorskie
REKLAMA

Nieruchomości w kurortach sprzedają się głównie późną jesienią oraz zimą, wynika z analizy poziomu sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group, dewelopera budującego apartamenty w Mielnie. Najwyższego pułapu sięga sprzedaż zawsze w IV kwartale. Trend ten potwierdza wysoka sprzedaż wyjątkowego apartamentowca Dune, który jeszcze przed zamknięciem stanu surowego zamkniętego osiągnął  blisko 70 proc. sprzedanych apartamentów. A im bliżej zimy i zakończenia budowy, tym bardziej zwiększa się zainteresowanie dostępnymi jeszcze apartamentami.

 

Najgorętszy okres w branży nieruchomości nad Bałtykiem to wbrew pozorom jesień i zima. To właśnie wtedy zapadają decyzje o zakupie apartamentu. Wielu ludzi po zwiedzeniu całego Wybrzeża latem, dopiero w ostatnich trzech miesiącach roku wybiera ten najlepszy, w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji. A lokalizacja jest w tym przypadku najważniejsza. Apartamenty w kurortach mają tę zaletę, że właściciel może nie tylko cieszyć się własnym drugim domem, ale również na nim zarobić. Najczęściej i za najwyższe stawki będą wynajmowane te z widokiem na morze.

 

Apartamenty w Dune mają wysoki potencjał inwestycyjny, ponieważ wielu kupujących ma świadomość, że oprócz prestiżu inwestują w nieruchomość, która przyniesie im zysk. Możliwość wynajmu zakupionego apartamentu to opcja wybierana przez wielu ludzi. Jest bezpieczniejsza i bardziej rentowna niż lokaty bankowe.

 

Apartamenty z widokiem na morze i wydmy

REKLAMA

Luksusowy apartamentowiec Dune, zlokalizowany najbliżej plaży spośród wszystkich powstających obecnie na Wybrzeżu apartamentowców już wszedł w decydującą fazę budowy. Tydzień temu został zakończony stan surowy zamknięty z wpisem do dziennika budowy. Obecnie trwa montaż fasady. Budowa zakończy się na początku przyszłego roku i zostanie oddana pod klucz. Apartamenty w Dune będą klimatyzowane i luksusowo wyposażone: przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Wysokiej jakości wykończenie znajduje się w cenie lokali. Apartamenty mają duże, panoramiczne okna i tarasy.


Rozpoczęliśmy właśnie urządzanie apartamentu pokazowego. Już niedługo będzie można wejść do gotowego wnętrza i poczuć ten nadmorski klimat oraz luksus, zarezerwowany tylko dla naszych klientów – opowiada Cezary Kulesza kierownik marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding – Firmus Group. Apartamenty w Dune to ok. 50-60 metrowe przeszklone lokale, z tarasami. Ich ceny wahają się od 9.500 do 15.000 zł za m kw.

 

Co 7 dni sprzedaje się apartament nad Bałtykiem

Z końcem III kwartału 2012 roku sprzedaż apartamentowca Dune sięgnęła blisko 70 proc. Największym zainteresowaniem w pierwszej kolejności cieszą się apartamenty z bezpośrednim widokiem na morze. Ale dzięki wielu przeszklonym powierzchniom, widokiem na morze będą mogli cieszyć się prawie wszyscy mieszkańcy. Na III i IV piętrze, we wschodniej części budynku, dostępne są jeszcze apartamenty, z których oprócz panoramy morza, rozciąga się widok na sosnowy las.

W październiku 2012 roku biuro sprzedaży Firmus Group podpisało 12 umów na zakup apartamentów w Dune. Zarówno w 2011 r., jak i 2012 r. średnio co 7 dni sprzedaje się apartament nad Bałtykiem. – Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę podobne inwestycje na polskim wybrzeżu. Jest on trudny do osiągnięcia, gdyż z taką inwestycją należy wpisać się w gust bardzo wymagających klientów. Nam się to już udało i bardzo nas to cieszy – mówi Cezary Kulesza. – W 2011 roku sprzedaliśmy ponad połowę wszystkich apartamentów jakie mieliśmy w ofercie, w tym roku rozpoczęliśmy także sprzedaż Rezydencji Park II.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA