Jeśli apartament wypoczynkowy to tylko przy plaży i w najpiękniejszej lokalizacji

Jeśli apartament wypoczynkowy to tylko przy plaży i w najpiękniejszej lokalizacji

zachodniopomorskie
REKLAMA

Moda na domy wypoczynkowe przechodzi w Polsce rewolucję. Małe skromne domki letniskowe Polacy zmieniają na piękne apartamenty, zwane second home. Wybierają głównie te nad morzem, blisko plaży, z pięknym widokiem z okna. Są to apartamentowce położone w malowniczym otoczeniu, prestiżowe, coraz bardziej przypominające te w zagranicznych kurortach. Jeden z nich, luksusowy Dune, powstaje w Mielnie.


Najpiękniejsze i najbardziej przyciągające turystów kurorty nadmorskie to te, które wykształciły się z niewielkich osad lub powstawały całkowicie od zera. Przykładem tego może być m.in. El Gouna nad Morzem Czerwonym. Na początku miejscowość miała centra handlowo-rozrywkowe i zespół hotelowo-apartamentowy, kolejno powstawały tam pole golfowe i mariny. Część kurortu powstała na pustyni. Kolejnym przykładem jest Maroko, gdzie w ciągu 10 lat zabudowano wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, dzięki czemu pas linii wybrzeża stał się enklawą turystyczną. Miejscowości te wyrastają tuż przy plaży, to wokół nich kręci się życie turystyczne.


Takie są początki miejscowości nadmorskich, w których każdy chce mieszkać lub mieć swój second home. Każdy, kto po pracy chciałby wykąpać się w basenie, w morzu, czy pograć w siatkówkę plażową z przyjaciółmi. To miejsca, w których życie jest przyjemnością. Aby takimi się stały najpierw muszą powstać apartamentowce z basenami, centra rozrywki i luksusowych usług.
 
 

REKLAMA

Jeden z piękniejszych apartamentowców powstaje obecnie w Mielnie nad Morzem Bałtyckim. Apartamentowiec Dune, realizowany przez Mielno Holding – Firmus Group, jest budynkiem zlokalizowanym najbliżej plaży wśród obecnie budowanych. Polskie wybrzeże staje się więc coraz bardziej atrakcyjne dla turystów z innych regionów kraju, a także z zagranicy. Wielu zamożnym Polakom nie wystarcza już posiadanie apartamentu w wieżowcu w centrum dużego miasta. Wakacje, urlopy i weekendy wolą spędzać blisko natury, gdzie za oknem wita ich piękny widok np. na morze, sosny i wydmową okolicę. To zapewni Dune, którego część rekreacyjna, z basenami i całoroczną kawiarnią, płynnie łączy się z promenadą nadmorską, z której schodzimy już prosto na plażę. Przy apartamentowcu będzie także dostępny dla wszystkich plażowiczów taras przy kawiarni, z którego można podziwiać wschody i zachody słońca. Apartamenty Dune mają w większości ok. 50-60 m kw., są dostępne też apartamenty typu studio o powierzchni ok. 30 m kw. Każdy z tarasem i możliwością aranżacji według upodobań właściciela. Ostatnie, piąte piętro zostało przeznaczone na 6 ekskluzywnych ponad 100-metrowych penthousów z tarasami, których powierzchnie również przekraczają 100 m kw., a na nich będzie można stworzyć swoją prywatną strefę relaksu, np. ustawiając jacuzzi i egzotyczne rośliny. Wszystkie apartamenty Dune będą wykończone pod klucz i wyposażone w materiały wysokiej klasy, łącznie ze sprzętem AGD. Koszt apartamentu w Dune to od 9.000 do 15.000 zł za m kw. już w wykończeniu pod klucz.


Dune to jak dotąd jedyny w Mielnie apartamentowiec wysokiej klasy. Nie tylko prestiż i luksus są jego atutami, ale i lekkość architektury, która wkomponowana jest w naturalny nadmorski klimat. Szklany budynek o jasnych barwach przywołujących na myśl taflę wody już stoi przy plaży. Nadwieszenia  i tunele zaprojektowane w bryle budynku orasz kształty przypominają nieregularne wydmy, na których zresztą powstał Dune. Nazwa budynku w języku polskim oznacza właśnie wydmę. – Jesteśmy pewni, że Dune przyciągać będzie nie tylko turystów, ale i nowych mieszkańców, którzy marzą o apartamencie wypoczynkowym, czyli modnym ostatnio second home. Dune to przecież wysokiej klasy apartamenty, a z ich okien rozpościerają się niezapomniane widoki. Już teraz apartamentowiec sprzedany jest w 60 proc. – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i reklamy w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

Dune to apartamenty idealne na second home. Oprócz eleganckich pomieszczeń zaplanowano w nim dużą strefę relaksu z dwoma basenami i leżakami, a także całoroczną kawiarnię z oknami otwartymi na Morze Bałtyckie i nową promenadę nadmorską. Budowa apartamentowca zakończy się jesienią tego roku, jego koszt wynosi 52 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA