Połowa apartamentów w Rezydencja Park II sprzedana

Połowa apartamentów w Rezydencja Park II sprzedana

zachodniopomorskie
REKLAMA

Po sukcesie pierwszego etapu kameralnego apartamentowca Rezydencja Park inwestor, firma Mielno Holding – Firmus Group, rozpoczął realizację drugiej fazy projektu. Budowa weszła już w fazę konstrukcyjną, widać pierwsze ściany nośne budynku. Projekt, choć dopiero w tak wstępnej fazie realizacji, już w połowie jest sprzedany.

 

Kompleks powstaje przy ul. Orła Białego w Mielnie, w otoczeniu lasu sosnowego. Zlokalizowana 200 m od morza i 50 m od jeziora Jamno Rezydencja Park II wyłania się z ziemi. Tuż obok niej stoi, w całości zakończony i sprzedany, pierwszy etap inwestycji. Dzięki temu można zobaczyć jak będzie wyglądał nowy budynek.

 

– W Rezydencji Park II, podobnie jak w etapie pierwszym, znajdzie się 12 w pełni wykończonych apartamentów, nawet z umeblowaną i wyposażoną kuchnią w wysokiej jakości sprzęt AGD – mówi Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu z firmy Mielno Holding – Firmus Group. – Już na tym etapie budowy możemy się pochwalić bardo dobrymi wynikami sprzedaży, sięgają one bowiem prawie 50 proc. Widzimy zainteresowanie wśród osób, które chcą mieć drugi dom właśnie nad Morzem Bałtyckim. Po rozmowach z klientami możemy nawet ocenić, że jest to teraz modne i w dobrym tonie, by posiadać apartament wypoczynkowy – dodaje. To nie pierwszy tak spektakularny sukces dewelopera. W innej jego inwestycji, powstającym tuż przy plaży luksusowym projekcie Dune, choć również jest on dopiero w budowie, nabywców znalazła już także połowa apartamentów.

 

Kameralne i bardzo eleganckie apartamenty w Rezydencji Park II będą wykończone pod klucz. W budynku znajdzie się ich jedynie 12. Ceny za wykończone w wysokim standardzie apartamenty zaczynają się od 7.500 zł za m kw. - Biorąc pod uwagę atrakcyjną lokalizację i wykończenie apartamentów cena znacznie odbiega od średnich rynkowych, gdyż większość apartamentów nad morzem kształtuje się w cenach ok. 10 tys. zł za m kw., ale za standard deweloperski – informuje Cezary Kulesza.

REKLAMA

 

W chwili obecnej na budowie Rezydencji Park II trwają prace związane z konstrukcją budynku. Rozpoczęto murowanie ścian konstrukcyjnych, zakończono również pierwszą część izolacji przeciwwodnych na poziomie zero. Generalnym wykonawcą Rezydencji Park II jest firma Budimex S.A. – Zakończyliśmy już najtrudniejszy, i najmniej widoczny z zewnętrz etap realizacji związany z posadowieniem budynku. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają na szybkie wznoszenie z bloczków SILKA ścian pierwszej kondygnacji. Za kilka dni spodziewamy się dostawy pierwszych stropów Teriva – mówi Elżbieta Trun, inspektor, która z ramienia Budimex S.A. nadzoruje budowę. Pierwsza kondygnacja powstanie do końca marca.

 

Autorami projektu Rezydencji Park II są architekci ze szczecińskiej pracowni Mellon Architekci. Projekt, szczególnie elewacji, nawiązuje do dawnych tradycyjnych w Mielnie domów szachulcowych. W budowie wykorzystane zostaną materiały takie jak drewno i kamień. Wykończone nimi będą głównie fasady i wnętrza, co jeszcze bardziej podkreśla nadmorski charakter inwestycji. Apartamenty w budynku będą miały powierzchnie od 39 - 53 m kw., i jedną lub dwie sypialnie.

 

Coraz więcej osób szuka apartamentu w unikalnej lokalizacji, z pięknymi widokami. Drugi dom, szczególnie apartament nad morzem, wykorzystać można także jako opłacalną inwestycję. Wynajmowanie takiego apartamentu przynosi często zwrot wyższy, niż typowa lokata bankowa. Choć większość klientów, jak przyznają przedstawiciele Mielno Holding – Firmus Group, to osoby, które pragną mieć swój własny, drugi dom. I gdzie mogą przyjechać o każdej porze roku, by wypocząć w komfortowych warunkach, ciszy i spokoju jakie zapewnia Mielno.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA