Rezydencja Park III – budowa właśnie rusza

Rezydencja Park III – budowa właśnie rusza

zachodniopomorskie
REKLAMA

To już trzeci budynek kameralnych apartamentów w Mielnie. 200 m od Morza Bałtyckiego w sercu sosnowego parku powstaje Rezydencja Park III. Tak jak poprzedniczki, architekturą będzie nawiązywała do tradycyjnych dla tego regionu domów szachulcowych. Deweloper ma zapewnione finansowanie kolejnego etapu inwestycji, a generalny wykonawca rozpoczyna już prace budowlane.

 

Firmus Group zaczyna trzeci etap kameralnej inwestycji Rezydencja Park. Przygotowania trwały kilka miesięcy, deweloper zapewnił już finansowanie kolejnego etapu inwestycji przy ul. Kopernika w Mielnie. Generalnym wykonawcą jest firma Kuncer Sp. z o.o. z Koszalina. Firmus Group zdecydował się na firmę lokalną, z doświadczeniem, ponieważ bardzo istotnym aspektem w działalności dewelopera jest wspieranie regionalnych przedsiębiorców. Kuncer ma doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych, wielorodzinnych, a także publicznych, sportowych i hotelowo-rekreacyjnych. W swoim dorobku ma m.in. nowy budynek laboratorium Politechniki Koszalińskiej.

 

Prace przygotowawcze terenu i pierwsze wbicie łopaty pod budowę Rezydencji Park III rozpoczynają się zgodnie z planowanym terminem. Budowa potrwa niespełna rok. Wraz z rozpoczęciem budowy zostanie także uruchomiona przedsprzedaż apartamentów. – Podpisaliśmy umowę z bankiem i wykonawcą, pracownicy firmy Kuncer wchodzą już na teren budowy i rozpoczynają prace ziemne. Trzeci etap Rezydencji Park jest naturalną kontynuacją tej inwestycji i na tym się nie zakończy, mamy długoterminowe plany na przyszłość – mówi Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w Firmus Group.

 

Rezydencja Park III

REKLAMA

Budynek powstaje przy ul. Kopernika w Mielnie, w sąsiedztwie wcześniej wybudowanych etapów I i II. W Rezydencji znajdzie się 12 apartamentów rozmieszonych na 4 piętrach. Do każdego przynależeć będzie miejsce postojowe. Trzy apartamenty na parterze będą miały prywatne ogrody. Kameralne apartamenty Rezydencji Park, tak jak w przypadku poprzednich etapów, będą wykańczane pod klucz, w środku znajdą się jedna lub dwie sypialnie, salon z kuchnią, łazienka i przedpokój. Ich powierzchnie to 39-53 m kw. Przedsprzedaż apartamentów, rozpocznie się niedługo po rozpoczęciu prac i będzie dotyczyć tylko wybranych lokali. Pierwszy i drugi etap inwestycji są już zamieszkane. W drugim etapie do kupienia zostały jeszcze 2 apartamenty. – Plany sprzedażowe Rezydencji Park zostały osiągnięte, wszystko idzie zgodnie z założeniami, stąd decyzja o rozpoczęciu kolejnego etapu już teraz. Był zaplanowany na 2013 rok i pod koniec roku będziemy już w trakcie budowy – mówi Cezary Kulesza.

 

Klimat nadmorskiego kurortu

Za projekt inwestycji Rezydencja Park odpowiada biuro architektoniczne Mellon Architekci. Wygląd budynków nawiązuje do tradycji nadmorskiego kurortu. Niegdyś w tym regionie powstawały domy szachulcowe. Charakteryzowały się specyficzną konstrukcją z muru pruskiego. Wzrok przyciągają ciemne deski tworzące kwadraty i trójkąty na białych ścianach domów. Rezydencja Park nawiązuje do charakteru dawnego budownictwa zarówno drewnianymi palami, aranżacją balkonów, podmurówką, jak i skośnymi dachami. Dzięki temu cała inwestycja wygląda atrakcyjnie i dobrze wpisuje się w klimat miejsca.

 

Z okien Rezydencji Park widać jezioro Jamno, do którego mieszkańcy będą mieli tylko kilka kroków - to odległość zaledwie 100 metrów na południe. 200 m na północ jest już plaża i Morze Bałtyckie. Rezydencja Park jest więc idealną oazą dla niezdecydowanych – czy zamieszkać w otoczeniu sosnowych lasów blisko jeziora, czy przy plaży blisko falującego morza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA