Apartamenty wypoczynkowe: wykończenie pod klucz oczekiwane przez klientów

Apartamenty wypoczynkowe: wykończenie pod klucz oczekiwane przez klientów

zachodniopomorskie
REKLAMA

Wykańczanie apartamentów „pod klucz” na rynku mieszkaniowym nie cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Dokładnie odwrotnie jest na rynku apartamentów w kurortach. Klienci chcą od razu korzystać ze swoich apartamentów, bez konieczności prowadzenia prac wykończeniowych i urządzania wnętrz. Wynika to m.in. z tego, iż lokale często kupowane są jako inwestycja. Dlatego ważne, by były w pełni wykończone, a nawet wyposażone w momencie oddania.

 

Pakiety wykończeniowe ma większość deweloperów. Niewielu klientów jednak z nich korzysta. Każdy wykańcza swój lokal według własnych upodobań, i w odpowiednim dla siebie czasie. W efekcie nawet rok po oddaniu inwestycji windy wyłożone są zabezpieczającymi płytami z dykty, a mieszkańcy narażeni na dźwięk wiertarki za ścianą obok.

 

Sytuacja taka niedopuszczalna jest na rynku nieruchomości luksusowych. Dlatego deweloperzy z tego segmentu oddają apartamenty w pełni wykończone, gotowe do wprowadzenia. Jeszcze większe znaczenie ma to w przypadku inwestycji w kurortach.
 - Klienci kupujący apartament wypoczynkowy, np. w Rezydencji Park, mogą od razu w nim zamieszkać. Nie wyobrażamy sobie, żeby sami musieli martwić się o wyposażenie apartamentu, o układanie podłóg czy montaż urządzeń w łazience i w kuchni – mówi Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu z firmy Mielno Holding – Firmus Group.

 

Luksus dla siebie, pełne wyposażanie na wynajem

Osoby wybierające luksusowe rezydencje chcą mieć zapewnione najwyższe standardy. Oddanie do użytkowania w pełni wyposażonego apartamentowca sprawia, że mieszkańcy nie muszą martwić się tym, że wokół będzie unosił się kurz czy hałas prowadzonych prac wykończeniowych. Apartament wykończony pod klucz to komfort i zaoszczędzone pieniądze, ponieważ deweloper prowadzący inwestycję otrzymuje wysokie rabaty na materiały wykończeniowe, w przeciwieństwie do pojedynczych klientów. Właściciele apartamentów nie muszą tracić czasu na jego wyposażenie. Wykończenie przez dewelopera wygodne jest szczególnie w przypadku apartamentów nad morzem, czy w górach. Często jego właścicielami są osoby, na stałe mieszkające kilkaset kilometrów od inwestycji. – Wiele osób, które kupiły apartamenty w naszych projektach w Mielnie to osoby z Warszawy czy Poznania, trudno byłoby im z takiej odległości koordynować wykończenie wnętrz. Dlatego budowanie apartamentów „pod klucz” jest dla nas standardem – wyjaśnia Cezary Kulesza. 

 

REKLAMA

Oddanie apartamentu gotowego do zamieszkania jest wygodne także dla inwestorów, którzy kupują lokal pod wynajem. Mogą od razu po jego odbiorze zacząć na nim zarabiać.

 

Niestety nie wszystkie inwestycje z rynku apartamentów w kurortach realizowane są w opcji pod klucz. Wielu deweloperów nadal utrzymuje standard z rynku mieszkań popularnych, i oddaje apartamenty w stanie deweloperskim.

 

Jakiego wyposażenia można oczekiwać dziś na rynku nieruchomości wypoczynkowych? Przykładowo w Rezydencji Park II budowanej w Mielnie inwestor gwarantuje drewniane podłogi, glazurę, terakotę w apartamencie oraz na tarasie, armaturę Roca i ceramikę w łazience. W pełni wyposażona będzie także kuchnia, w meble i sprzęt AGD: znajdzie się tu płyta ceramiczna, okap, zmywarka i lodówka.
– Apartamenty przystosowane są do mieszkania nie tylko w okresie lata. Wszystkie z powodzeniem można użytkować przez cały rok, czy zamieszkać w nich na stałe, gdyż wyposażone są także w dwufunkcyjny piec gazowy najnowszej generacji – informuje Cezary Kulesza. Jest to już drugi budynek tej inwestycji - pierwsza Rezydencja Park została oddana we wrześniu 2011 roku, a sprzedana była w całości jeszcze przed ukończeniem budowy.

 

Ceny apartamentów realizowanych przez Mielno Holding – Firmus Group wykończonych w tak wysokim standardzie zaczynają się od 7.500 zł za m kw. To znacznie mniej niż w innych inwestycjach nad morzem. Wykończone pod klucz apartamenty, i to te w systemie apart lub condo, czyli bez kuchni, kosztują na rynku od 10 do ok. 16 tys. zł za m kw.


Rezydencja Park II gotowa będzie już jesienią. Powstaje przy ul. Orła Białego, jednym z głównych deptaków prowadzących do morza. Zlokalizowana jest dokładnie 200 m od Morza Bałtyckiego i 100 m od jeziora Jamno, w otoczeniu sosen i zieleni. Powierzchnie apartamentów wynoszą od 39 do 53 m kw. I choć budynek dopiero jest realizowany połowa apartamentów już znalazła nabywców. Oficjalna sprzedaż Rezydencji Park II rusza w pierwszym tygodniu lipca. Deweloper zapowiada, iż wraz z rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży ceny wzrosną o ok. 5-10 proc. Dla wygody obecnych jak i przyszłych klientów Mielno Holding – Firmus Group biuro sprzedaży Rezydencji Park jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 9.00 – 19.00.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA