Ile kosztuje wykończenie mieszkania u dewelopera

Ile kosztuje wykończenie mieszkania u dewelopera

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy kupujący mieszkania w decydują się także na wykończenie lokalu przez dewelopera? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Ile kosztuje wykończenie? W których inwestycjach jest oferowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Widzimy wzrost zainteresowania klientów usługą wykończenia mieszkania pod klucz, zwłaszcza w przypadku klientów kupujących na cele inwestycyjne. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom nawiązaliśmy współpracę z podmiotem, który profesjonalnie projektuje i robi wykończenie mieszkań. Dla wielu osób to duże ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy. 
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.Wykończenie mieszkań pod klucz jest szczególnie istotne dla kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych. Pozwala na oszczędność czasu oraz zmniejsza zaangażowanie w proces przygotowania mieszkania pod wynajem. Stąd też coraz większe zainteresowanie tego rodzaju usługami. Oferujemy klientom kilka typów pakietów wykończeniowych. Szczególnie popularny jest pakiet „Srebrny” w cenie od 460 netto zł za mkw., obejmujący zakresem zarówno przygotowanie indywidualnego projektu, jak i bogaty wybór materiałów wykończeniowych. W ofercie znajduje się także pakiety: „Złoty” w cenie od 550 zł netto za mkw. i „Platinium” w kwocie od 820 zł netto za mkw., które oferują jeszcze szerszy wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. 
Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.Oferta handlowa Grupy Murapol obejmuje także usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Wyjściowe ceny pakietów uzależnione są od metraży mieszkań i zaczynają się od 450 zł za mkw. Nasza oferta różni się od usług dostępnych u innych deweloperów tym, że w ramach pakietów podstawowych, poza standardowym wykończeniem, klient otrzymuje również meble kuchenne oraz pełne oświetlenie. Ponadto, w związku z tym że każdego klienta traktujemy indywidualnie, dajemy możliwość wyboru artykułów wykończeniowych spośród wszystkich dostępnych na rynku towarów, nie ograniczając się do kilku pozycji, jak to ma miejsce w innych firmach. Współpraca z wiodącymi dostawcami tego rodzaju towarów pozwala nam postawić do dyspozycji klientów nawet 60 tys. produktów wykończeniowych. Ponadto klienci mogą uzupełniać pakiety wyjściowe o dodatkowe usługi, takie jak pełne umeblowanie mieszkań, czy wyposażenie w sprzęt RTV AGD. W ten sposób klienci sami tworzą pakiety wykończeniowe zgodne z ich preferencjami oraz budżetami, jakimi dysponują na ten cel. 
Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier PolskaPakiety wykończeniowe to jeden z naszych kluczowych produktów. Ceny są zróżnicowane, ponieważ proponujemy trzy warianty, różniące się jakością zastosowanych materiałów i poziomem wykończenia. Oferta obejmuje m.in. podłogi, drzwi, glazurę i terakotę, ceramikę i armaturę, malowanie mieszkania. Jeśli chodzi o mieszkania kupowane w celach inwestycyjnych, to nabywcy w zdecydowanej większości decydują się również na pakiety wykończeniowe. 
Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon GdańskPrzyjęliśmy politykę nie wiązania się z jedną firmą wykończeniową. Wszystkim klientom zainteresowanym taką usługą przekazujemy kontakty do kilku, czy nawet kilkunastu sprawdzonych firm. Ich oferty są bardzo różne: od tanich rozwiązań typu „pakietowego”, chętnie zamawianych przez inwestorów kupujących na wynajem w cenie od 450 zł/mkw. do indywidualnych projektów. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami, jak i z niezależnymi architektami. Warunkiem jest, aby dysponowali własną, sprawdzoną ekipą wykonawczą. 
Ewa Skibińska, dyrektor marketingu Red Real Estate DevelopmentWykończenie mieszkania spotyka się rosnącym zainteresowaniem klientów inwestycyjnych. Dużą popularnością inwestorów cieszą się nasze lofty, soft lofty i apartamenty we wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova. To mieszkania o wysokim standardzie, które dają większą stopę zwrotu niż mieszkania tradycyjne. Tutaj inwestorzy mogą liczyć na wykończenie apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc personalnego stylisty wnętrz.   
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Obserwujemy wzrost zainteresowania zakupem mieszkań w celach inwestycyjnych. Klientom, którzy swoje zaangażowanie w wykończenie lokalu chcą ograniczyć do niezbędnego minimum oferujemy   atrakcyjne  pakiety wykończeniowe. Dzięki temu można  skorzystać z pomocy doświadczonego architekta i zaaranżować mieszkanie już na etapie zakupu, a następnie odebrać klucze do gotowego do wynajęcia, wykończonego lokalu. Dodatkową zaletą oferty „Mieszkanie pod klucz” jest możliwość sfinansowania zakupu mieszkania i wykończenia jednym kredytem. Cena standardowego pakietu wykończeniowego to 495 zł za metr kwadratowy. 
Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy InwestWszystkie nasze inwestycje przyciągają indywidualnych inwestorów, którzy kupują mieszkania pod dalszy wynajem. To około 30 proc. naszych klientów. Duża część inwestorów korzysta z pakietów wykończeniowych mieszkań. Standardowe wykończenie kosztuje około 700 zł/mkw. W tej cenie jest położenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, jak również zabudowa kuchni z wyposażeniem AGD oraz pełne wykończenie łazienki. Wersje rozszerzone wykończeń mieszkań to pakiety Premium i VIP, które charakteryzują się odmiennym doborem materiałów dekoracyjnych oraz szerszym zakresem wykończenia. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną wycenę, uwzględniając wszystkie potrzeby i sugestie. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home InvestCoraz częściej klienci kupujący mieszkania w celach inwestycyjnych pytają o pakiety wykończeniowe, gdyż sami po prostu nie mają czasu, żeby zająć się tym kompleksowo. W ramach współpracy z profesjonalną firmą oferujemy trzy pakiety wykończeniowe: Standard, Premium, VIP. Ceny za wykończenie zaczynają się od 650 zł/mkw. 
REKLAMA
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.Spośród aktualnej oferty J.W. Construction idealnym rozwiązaniem dla inwestorów są aparthotele Wola Invest. To specjalna propozycja, w ramach której klient otrzymuje wykończony i wyposażony apartament z usługą  pełnego zarządzania lokalem i serwisem hotelowym. W tej grupie klientów jest wiele osób kupujących po kilka takich apartamentów.  Część klientów mieszkaniowych również zakup mieszkania traktuje inwestycyjnie. Zdarza się tak np. w przypadku rodziców, którzy nabywają lokal z myślą o czasowym wynajmowaniu by w przyszłości przekazać mieszkania swoim dzieciom. 
Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol DevelopmentOdpowiadając na potrzeby klientów Marvipol Development wraz z pracownią Galerie Venis przygotował pakiety wykończenia wnętrz pod klucz. Rodzaje i zakres pakietów zależą od indywidualnych preferencji. Ceny pakietów uzależnione są od rodzaju prac. Najtańszy z nich pakiet style kosztuje 499 zł/mkw., design jest w cenie 770 zł/mkw., a za avantgarde trzeba zapłacić od 1190 zł/mkw. We wrześniu wprowadziliśmy dwie nowości. W ramach wykończenia mieszkania pod klucz można wybrać pakiety z plusem: style+ oraz design+, które są rozszerzone o aranżację oświetlenia oraz projektu zabudowy kuchennej, a także dodatkową godzinną konsultację. 
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaPatrząc na zainteresowanie pakietami wykończeniowymi w kontekście nabywców inwestycyjnych, zauważyliśmy że w niektórych projektach grupa ta stanowi do 30 proc. nabywców. Oferta wykończenia lokalu pod klucz to znaczące ułatwienie dla inwestorów i często to właśnie oni decydują się na takie rozwiązanie. W naszej ofercie przygotowanej we współpracy z firmą Galerie Venis dostępne są trzy pakiety wykończeniowe: Basic, Lifestyle i Premium w przedziale cenowym od 540 zł/mkw. do nieco ponad 1200 zł/mkw. Proponowane przez nas pakiety cechuje szeroka gama bardzo atrakcyjnych materiałów oraz możliwość współpracy z profesjonalnym zespołem projektantów wnętrz. Stąd też poza inwestorami, oferta jest równie często wybierana przez ludzi młodych, kupujących pierwsze mieszkanie. 
Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas EstatesSzacujemy, że ok. 15-20 proc. naszych klientów korzysta z oferty wykończenia pod klucz. Obserwujemy rosnące zainteresowanie tą propozycją. Ma ona wiele zalet, w tym stosowanie obniżonej stawki VAT, możliwość finansowania prac wykończeniowych kredytem hipotecznym, gwarancja jakości, czy wsparcie projektanta wnętrz.  Oferujemy wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczonymi architektami wnętrz. W tym zakresie klienci otrzymują fachową pomoc projektanta podczas aranżacji wnętrz oraz wizualizację 3D kuchni i/lub łazienki. Zakres prac wykończeniowych obejmuje m.in.: montaż drzwi wewnętrznych, ułożenie podłóg, dwukrotne malowanie ścian, układanie płytek ceramicznych, czy montaż armatury. Za dopłatą istnieje możliwość zlecenia dodatkowych prac, np.: wykonania kuchni na zamówienie. W drugim etapie warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego klienci mogą wybierać spośród trzech różnych pakietów przygotowanych z firmą Decoroom: wersję Standard w cenie 650 zł/mkw., Premium za 950 zł za mkw. lub VIP w kwocie 1300 zł/mkw. 
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco ClassicZrezygnowaliśmy z oferty wykończenia mieszkań ze względu na zbyt małe zainteresowanie klientów. 
Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity PolskaWielu klientów kupuje mieszkania pod inwestycje i zainteresowanych jest pakietami wykończeniowymi. Oferujemy trzy rodzaje pakietów wykończeń, z których najtańszy jest w cenie od 599 zł/mkw. Pakiety różnią się asortymentem. 
Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa OgólnegoOsoby kupujące nieruchomości w naszych projektach pytają czasem o pakiety wykończeniowe. W takich przypadkach robimy indywidualną wycenę dla każdego klienta, która uwzględnia jego wymagania i wytyczne dotyczące wykończenia. 
Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaRynek zakupów inwestycyjnych konsekwentnie się rozwija. Również w naszych projektach Miasto Wola i Stacja Kazimierz obserwujemy duże zainteresowanie kupnem mieszkań pod wynajem. Osoby które decydują się na zakup lokalu w naszych inwestycjach mogą skorzystać z oferowanych przez nas pakietów wykończenia pod klucz. W zależności od pakietu wykończenie mieszkania kosztuje od 600 zł/mkw. do 1100 zł brutto/mkw. 
Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ InvestmentNasi klienci, kupujący mieszkania w inwestycjach w Krakowie i Katowicach nie są zainteresowani pakietami wykończeniowymi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA