[Katowice] Rok sukcesów dla Activ Investment

[Katowice] Rok sukcesów dla Activ Investment

REKLAMA

Ukończenie trzech inwestycji, rozpoczęcie nowej, wysoka sprzedaż mieszkań w ramach programu „MdM” i pozyskiwanie nowych gruntów pod następne budynki wielorodzinne – Activ Investment, firma działająca w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu, mijający 2014 rok zalicza do udanych i optymizmem patrzy w przyszłość.

 

Krakowski deweloper nigdy nie narzekał na sprzedaż swoich mieszkań. Nawet ogólnoświatowy głęboki kryzys w budownictwie w latach 2008-2012 nie miał żadnego wpływu na jego działalność.

 

Klucz do sukcesu

– Wyspecjalizowaliśmy się w budowie niedużych, ale bardzo funkcjonalnych mieszkań w przystępnej cenie o wysokiej jakości, a na tego typu lokale zawsze będzie ogromny popyt w dużych miastach – zdradzają przedstawiciele Activ Investment.

 

– Duży wpływ na ten fakt miała cena naszych mieszkań, z których większość spełniała kryteria rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”, przewidujący dopłaty sięgające nawet 20 proc. ceny lokalu – uważa Krzysztof Cabała z działu handlowego Activ Investment. – Nasze dotychczasowe dokonania czy to w Krakowie, Katowicach czy we Wrocławiu sprawiły, że klienci nabrali zaufania do naszej oferty – dodaje.

 

Osiągnięcia i plany:

 

Katowice

– 2014 r. był owocny pod względem inwestycji w Katowicach, gdzie Activ Investment realizuje inwestycję 4 Wieże. Docelowo będzie to docelowo kompleks czterech 15-piętrowych budynków mieszkalnych, osadzonych na wspólnej podstawie, w której znajdzie się 6500 m2 powierzchni komercyjnej pod handel, usługi, biura czy gastronomię.

 

W I kwartale 2014 r. oddaliśmy do użytkowania pierwszy etap inwestycji, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2011 r. Wieża A z 122 mieszkaniami, została sprzedana w całości, co pozwoliło z optymizmem patrzeć na nasze kolejne realizacje w Katowicach.

 

Wieża B, czyli drugi etap inwestycji, którego budowę rozpoczęliśmy w październiku 2013 r. z 125 mieszkaniami, w minionym roku także przysporzył wiele powodów do dumy, ze względu na bardzo dobrą sprzedaż. W Nowy 2015 rok weszliśmy z zaledwie 35 mieszkaniami, które pozostały w ofercie etapu II. To tak naprawdę ostatnia szansa na zamieszkanie Wieży B, natomiast trzeba zaznaczyć, iż już na wiosnę do sprzedaży zostanie wprowadzony etap III/Wieża C, z zupełnie nową pulą mieszkań.

 

Kraków

W Krakowie Activ Investment realizuje 9-etapowe osiedle przy ul. Okulickiego. Także tutaj rok 2014 zaliczamy do udanych.

 

W I kwartale oddaliśmy do użytku V etap osiedla Okulickiego z 52 mieszkaniami. Pod koniec tego samego roku zakończyliśmy również prace budowlane etapu VIII, w którym powstało 112 mieszkań. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do budynku na początku bieżącego roku. Z sukcesów jakimi może się dodatkowo pochwalić Activ Investment, jest także zakończenie sprzedaży etapu VII oraz rozpoczęcie budowy ostatniego etapu IX na osiedlu w Nowej Hucie. Wyniki sprzedaży są na bardzo zadowalającym poziomie, gdyż znaczna część mieszkań sprzedana została na etapie przysłowiowej „dziury w ziemi”.

 

Wrocław

We Wrocławiu, w prestiżowej dzielnicy Krzyki, Activ Investment realizował inwestycję przy ul. Skarbowców. W lipcu 2014 r. budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. W budynku znajduje się 41 mieszkań, z których w chwili obecnej wszystkie są już zamieszkałe przez swoich lokatorów. Activ Investment już planuje kolejne inwestycje w miastach, w których obecnie realizuje budowy.

 

Rok 2015 upłynie pod znakiem nowych inwestycji – deweloper jednak jeszcze nie ujawnia szczegółów, poznamy je niebawem.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...
Przybywa nowych biur i mieszkań w Katowicach – rekordowa aktywność deweloperów
160 000 mkw. w budowie czyli 14% powstającej w kraju powierzchni biurowej i ponad 1400 nowych mieszk...
Brytyjska firma IT stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnię biurową w kompleksie Quorum
Wrocławski oddział międzynarodowej firmy z branży IT – Imagination Technologies – skorzysta z powier...
Amerykańska firma IPG Photonics inwestuje w Gliwicach
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w Gliwicach. Przy ul. Wyczółkowskiego powstan...
MLP Poznań West urośnie do 150 tys. mkw.
MLP Group - Green Industrial Deweloper działający na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, Niem...
Web INnovative Software inwestuje w Jeleniej Górze
Polska firma Web INnovative Software dostawca chmurowych aplikacji dla biznesu inwestuje w Jele...
Rozstrzygnięto przetarg na hotel Różany Gaj w Gdyni
Właściciel hotelu Różany Gaj w Gdyni, Jastrzębska Spółka Węglowa rozstrzygnęła przetarg na jego dzie...
Do 31 grudnia ma zostać sfinalizowana transakcja sprzedaży Sky Tower we Wrocławiu
Najwyższy budynek we Wrocławiu i jeden z najwyższych w Polsce, wieżowiec Sky Tower zmieni właściciel...