Czy deweloperzy pobiją rekord

Czy deweloperzy pobiją rekord

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Czy w tym roku padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań? Czy ostatnie miesiące okażą się pod tym względem tak dobre, jak poprzednie? Prognozy firm deweloperskich prezentuje portal nieruchomości Dompress.pl.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J. W. Construction Holding S.A.Trzy pierwsze kwartały zamknęliśmy na poziomie 1189 sprzedanych mieszkań, co oznacza wzrost o 47 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Ten satysfakcjonujący dla nas wynik jest pokłosiem nowo uruchamianych projektów, co będzie miało wpływ na sprzedaż mieszkań również w kolejnych kwartałach.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC CorpW ostatnich miesiącach sprzedaż faktycznie była rekordowo duża. Jest to zasługą nie tylko niskich stóp procentowych, podnoszących zdolność nabywczą, czy aktywności klientów inwestycyjnych, ale również dostosowania oferty do oczekiwań rynku, zarówno jeśli chodzi o sam produkt, jak i cenę. Wyniki, które obecnie osiągamy, to efekt pracy wykonanej w ostatnich latach w zakresie pozyskania atrakcyjnych gruntów i przygotowania oferty spełniającej rosnące wymagania klientów. Bez odpowiedniego produktu nie można myśleć o satysfakcjonującej sprzedaży. Tym samym, podobnie jak to było w latach poprzednich, planujemy utrzymać dużą dynamikę wzrostu, która widoczna będzie na koniec tego roku.
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaJuż poprzedni rok był dla nas bardzo udany, a biorąc pod uwagę pierwsze trzy kwartały, sprzedaż w 2015 roku wzrosła o 113 mieszkania. Uwzględniając nawet bardzo wysoki poziom sprzedaży w ostatnim kwartale 2014 roku prognozujemy, że wzrost wolumenu sprzedaży licząc rok do roku i tak będzie oscylował w okolicach 50 proc. Warto zaznaczyć, że te wyniki są w zasadzie wyłącznie konsekwencją rozwoju produktu i poszerzania oferty o nowe inwestycje i lokalizacje, gdyż ceny zgodnie z naszą polityką, utrzymaliśmy na stabilnym poziomie.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży PolnordPo trzech kwartałach 2015 roku sprzedaż na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych sięgnęła 1191 mieszkań, co oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W samym trzecim kwartale br. odnotowaliśmy wzrost sprzedaży niemal o 20 proc. rok do roku. Jesteśmy zatem blisko realizacji planu na 2015 rok, który zakłada sprzedaż 1500 mieszkań.
Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel ServicePoziom zainteresowania mieszkaniami jest obecnie rzeczywiście bardzo wysoki, co potwierdzają także nasze wyniki sprzedażowe. Rok jeszcze się nie skończył, ale możemy domniemywać, że będzie on bardziej owocny niż ubiegły. Na tegoroczny sukces nałożyło się wiele czynników. Przyczyniło się do niego m.in. rozszerzenie programu MdM i atrakcyjne, niskooprocentowane oferty kredytowe w bankach. Dodatkowym katalizatorem determinującym decyzję zakupową klientów jest fakt, że już od stycznia 2016 roku wymagany wkład własny do kredytu wzrośnie z 10 proc. do 15 proc. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze inwestycje w Krakowie, szczególnie wśród osób lokujących swój kapitał w nieruchomościach na wynajem i studentów, kupujących swoje pierwsze M. Należy również zaznaczyć, że mamy nie tylko rozbudowaną ofertę skierowaną do różnych grup klientów, ale także atrakcyjne rabaty w autorskim programie – Kompas Korzyści. 
REKLAMA
Monika Kudeło reprezentująca Activ InvestmentPod względem sprzedaży mieszkań Activ Investment może zaliczyć ostatnie trzy kwartały do bardzo dobrych. Wynika to przede wszystkim z faktu wprowadzenia do oferty nowych inwestycji, które spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony klientów. W inwestycji Konopnicka City Park w Krakowie i w trzecim etapie inwestycji 4 Wieże w Katowicach  w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu mieszkań do sprzedaży podpisywaliśmy do kilkunastu umów miesięcznie. Projekty: Banacha w Krakowie, Skarbowców we Wrocławiu i Osiedle Karoliny w Katowicach także cieszące się dużą popularnością, co może oznaczać że rok 2015 może być rekordowy dla naszej firmy.
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-ClassicW naszych inwestycjach duże zainteresowanie zakupem mieszkań widoczne jest od 2012 roku, jednak ten rok będzie zdecydowanie rekordowy. Porównując trzy pierwsze kwartały 2014 roku do 2015 roku widzimy 60 proc. wzrost sprzedaży. W porównaniu do tego samego okresu w 2013 roku wzrost osiąga prawie 100 proc. W przypadku gdańskiej inwestycji Wolne Miasto, przewidujemy że w ostatnich trzech miesiącach tego roku sprzedaż będzie aż o 200 proc. lepsza niż w ubiegłym roku.
Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaOstatnie miesiące to zdecydowanie najlepszy okres na rynku deweloperskim od kilku lat. Zainteresowanie klientów zakupem nowych mieszkań ustabilizowało się na wysokim poziomie, a w przypadku niektórych inwestycji nawet wzrasta. Potwierdzają to wyniki sprzedaży, jakie w ostatnich miesiącach notujemy w warszawskich projektach Miasto Wola i Stacja Kazimierz. W pierwszym etapie Miasta Wola niemal wszystkie mieszkania zostały już wyprzedane, a w drugiej fazie projektu od marca nabywców znalazło już ponad 55 proc. lokali.  Równie dobre wyniki notujemy w Stacji Kazimierz, gdzie w pierwszej fazie inwestycji sprzedaliśmy ponad 80 proc. mieszkań, a w drugiej w ciągu 4 miesięcy do nabywców trafiło blisko 30 proc. lokali.Poziom zainteresowania zakupem ze strony klientów pozwala prognozować, że w najbliższych kilkunastu tygodniach sytuacja nie ulegnie zmianie. W związku z ostatnimi miesiącami obowiązywania minimalnego 10 proc. wkładu własnego do kredytu, można nawet spodziewać się wzrostu zainteresowania kupujących. 
Żaneta Bratkowska, reprezentująca Vastbouw PolskaPierwsze trzy kwartały roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wskazują znaczną tendencję wzrostową. Mamy nadzieję, że trend ten utrzyma się do końca roku. Wielu klientów ma wstępne rezerwacje lokali i czeka na decyzje banków, aby sfinalizować zakup.
Monika Sobczyńska, reprezentująca Grupę Deweloperską GEOOd początku roku obserwujemy wzmożone zainteresowanie zakupem mieszkań. Jeśli porównać tegoroczne dane do analogicznych okresów w poprzednich latach, zdecydowanie można mówić o rekordowym roku. Nawet styczeń, który zwykle charakteryzuje się niższym popytem, był dobrym miesiącem. Nic nie wskazuje, aby sytuacja miała zmienić się przed końcem roku. Wręcz przeciwnie – przewidujemy, że zainteresowanie zakupem mieszkań może jeszcze wzrosnąć. Wpływ na decyzje klientów będzie miał wymagany od 2016 roku wyższy poziom wkładu własnego do kredytu hipotecznego. Wiele osób szybciej zdecyduje się na zakup, aby zamknąć transakcję jeszcze na starych zasadach. Na pomyślne wyniki sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku wpłynie też z pewnością poszerzenie oferty. Właśnie ruszyliśmy ze sprzedażą kolejnego budynku, w cieszącej się popularnością, krakowskiej inwestycji Fabryka Czekolady. Przewidujemy, że jeszcze w tym roku wiele mieszkań z tej oferty znajdzie nabywców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA