Skanska z nagrodą dla firmy budowlanej roku Eurobuild

Skanska z nagrodą dla firmy budowlanej roku Eurobuild

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Działalność Skanska w 2015 roku znalazła uznanie w oczach ekspertów rynku budowlanego i nieruchomości. Podczas tegorocznej gali Eurobuild Awards, firma zwyciężyła w dwóch kategoriach, w tym najważniejszej dla firm budowlanych: Real Estate Construction Company of the Year. Podczas konkursu nagrodę w kategorii osobowość roku otrzymała także dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland – Katarzyna Zawodna.
Tegoroczna nagroda to już trzeci tytuł Real Estate Construction Company of the Year dla Skanska S.A. Wcześniej firma wygrywała już w tej kategorii w 2011 i 2012 r. Jury doceniło aktywność firmy i skalę realizowanych inwestycji. Rocznie Skanska S.A. realizuje około 1 300 inwestycji w całym kraju. Wśród nich są m.in. obiekty kubaturowe, drogowe, mostowe, kolejowe i hydroinżynieryjne. Wśród najważniejszych zrealizowanych w tym roku można wymienić m.in. terminal przylotowy w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, centrum przeładunkowe oraz oddział UPS w Dobrej, niedaleko Strykowa, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, budowę odcinka G1 Drogowej Trasy Średnicowej Katowice – Gliwice oraz modernizację linii tramwajowych w aglomeracji śląskiej.
Z rąk jury nagrodę Real Estate Construction Company of The Year odebrał prezes Skanska S.A., Krzysztof Andrulewicz.
– „Nagroda w konkursie Eurobuild Awards to kolejne w tym roku potwierdzenie silnej pozycji Skanska na polskim rynku budowlano-deweloperskim. Jesteśmy firmą osiągającą ponadprzeciętne wyniki w branży, a także najlepszym pracodawcą wśród specjalistów i studentów. Cieszymy się, że po raz kolejny zdobyliśmy także nagrodę Eurobuild przyznaną przez branżę deweloperską, której przedstawiciele docenili jakość, terminowość i innowacyjność realizowanych przez nas prac. To dla nas szczególnie ważna ocena działalności Skanska jako generalnego wykonawcy, ponieważ dokonali jej nasi ważni klienci” – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.
Nagrody Eurobuild Awards są potwierdzeniem tegorocznych sukcesów całej grupy Skanska w Polsce i regionie CEE, również na rynku deweloperskim. Świadczy o tym tytuł The Real Estate Personality of the Year dla Katarzyny Zawodnej, dyrektor zarządzającej Skanska Property Poland. 
REKLAMA
– „Nagrodę od Eurobuild traktuję nie tylko jako wyróżnienie dla mnie, ale dla całego zespołu Skanska w Polsce oraz naszych partnerów biznesowych, z którymi tak blisko współpracujemy na co dzień. Dzięki wzajemnemu wsparciu możemy z stawać się lepsi z roku na rok. Jednocześnie chciałabym pogratulować Skanska S.A. kolejnego sukcesu. Nagroda Real Estate Construction Company of the Year cieszy nas tym bardziej, że Skanska S.A. jest naszym kluczowym partnerem i generalnym wykonawcą wszystkich naszych inwestycji. Bliska współpraca pomiędzy naszymi spółkami budowlanymi i deweloperskimi przynosi wspaniałe rezultaty, a wzajemne zrozumienie, szczególnie na linii deweloper-generalny wykonawca, procentuje codziennie na każdym projekcie biurowym i mieszkaniowym Skanska w Polsce” – mówi Katarzyna Zawodna, dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland. 
W trakcie kadencji Katarzyny Zawodnej, od marca 2014 roku, Skanska Property Poland umocniła pozycję jednego z największych deweloperów biurowych w kraju i najbardziej aktywnego na rynkach regionalnych. Podpisała umowy sprzedaży dotyczące siedmiu budynków biurowych za łączną kwotę 344 mln euro. Największą transakcją była sprzedaż portfolio czterech budynków obejmujących w sumie 63 000 mkw. powierzchni biurowej – w Krakowie i Katowicach. Sukcesy Katarzyny Zawodnej, jako szefowej spółki biurowej w Polsce zostały zauważone także w międzynarodowych strukturach grupy Skanska. Od 1 stycznia 2016 r. Katarzyna Zawodna obejmie funkcję prezesa Skanska Commercial Development Europe (CDE), spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
Eurobuild Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych, podczas którego nagradzane są najlepsze firmy z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, a także projekty biurowe, handlowe i magazynowe. Wręczenie nagród tegorocznej, szóstej edycji konkursu odbyło się 3 grudnia w Warszawie.
Oprócz nagród Eurobuild Awards, spółki biurowe Skanska zdobyły w tym roku łącznie aż osiem nagród w konkursach CEE Investment Awards i CIJ Awards – najwięcej ze wszystkich deweloperów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA