Budowa DTŚ Gliwice. Utrudnienia na ul. Kujawskiej

Budowa DTŚ Gliwice. Utrudnienia na ul. Kujawskiej

śląskie
graviteo
REKLAMA

Wiadukt, rondo, nowa jezdnia - ulica Kujawska w sąsiedztwie giełdy samochodowej zmieni się nie do poznania. Zanim jednak pojedziemy przebudowanym odcinkiem drogi łączącej Sośnicę z centrum miasta, czekają nas utrudnienia.

W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach 11 marca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kujawska - od skrzyżowania z ul. Błonie na odcinku 300 m w stronę centrum miasta. Droga ta pozostanie niedostępna do 15 grudnia. Dla zmotoryzowanych wyznaczono objazd. Zostanie on poprowadzony ulicami: Błonie, Pocztową, Rymera i Dolną.


W najbliższych miesiącach ul. Kujawska zostanie przebudowana. Wykonawca inwestycji - firma SKANSKA - nie tylko wymieni nawierzchnię, ale zbuduje pełny system odwodnienia drogi, przebuduje istniejące sieci uzbrojenia terenu w obrębie jezdni, wzmocni też podłoże pod projektowane nasypy DTŚ. Ponadto nad ulicą Kujawską zostanie wzniesiony wiadukt, a u jej zbiegu z ul. Błonie pojawi się rondo. Większość tych prac będzie realizowana przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu budowlanego, zatem konieczne jest zamknięcie dla ruchu tego odcinka ulicy. W tym miejscu powstanie też węzeł umożliwiający wjazd z ul. Kujawskiej na DTŚ i zjazd ze ,,średnicówki" na ul. Kujawską.


Warto przypomnieć, że budowa odcinka G1 DTŚ
rozpoczęła się 15 lipca 2012 r. Prace prowadzone są na całej jego długości - 2,8 km. - Realizujemy wszystkie zadania zgodnie z założonym harmonogramem - mówi Zbigniew Hamerlik, dyrektor kontraktu z firmy SKANSKA. Pierwszy z gliwickich odcinków prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Na tym fragmencie ,,średnicówki" zaprojektowano 5 obiektów inżynierskich - wiadukty drogowe nad torami kolejowymi, ul. Wschodnią, ul. Błonie i ul. Kujawską oraz most nad rzeką Kłodnicą i autostradą A1. Budowa powinna zakończyć się w sierpniu 2014 r.


Zamknięcie fragmentu ul. Kujawskiej to jedyna poważna zmiana w organizacji ruchu związana z budową odcinka G1. W przypadku innych miejsc sąsiadujących z realizowaną trasą - ul. Wschodniej, Błonie czy autostrady A1 - mieszkańcy mogą spodziewać się jedynie czasowych utrudnień, np. zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości.

REKLAMA


W sąsiedztwie budowy tego odcinka działa Giełda Samochodowa. - Inwestycja w żaden sposób nie uniemożliwia działania giełdy, powoduje jedynie chwilowe utrudnienia w niektórych jej fragmentach, nie ingerując jednak w wyznaczone sektory handlowe i wytyczone na nich stanowiska - mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. - Czasowe zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Kujawskiej, nie spowoduje też większych utrudnień w dotarciu do giełdy dla przyjeżdżających tą ulicą od strony Zabrza. Natomiast dojeżdżającym do giełdy ul. Kujawską od strony centrum miasta, zalecamy skorzystanie z wyznaczonego objazdu.


W czasie realizacji DTŚ Giełda Samochodowa
będzie nie tylko działać bez zmian. MZUK planuje również dalsze inwestycje w jej infrastrukturę, m.in. w remonty instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, kanalizacji deszczowej. - Planujemy także dalszy rozwój giełdy - wyznaczanie nowych sektorów i stanowisk handlowych - dodaje Iwona Kokowicz.

 

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA