Gliwice: DTŚ w budowie. Utrudnienia w okolicach ulic Dubois i Konarskiego

Gliwice: DTŚ w budowie. Utrudnienia w okolicach ulic Dubois i Konarskiego

śląskie
graviteo
REKLAMA

W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach 4 marca zamknięto dla ruchu odcinki ulic: Dubois (od ul. Zwycięstwa do ul. Sienkiewicza) oraz Konarskiego (od ul. Jagiellońskiej do ul. Piramowicza, z możliwością dojazdu do budynków Politechniki Śląskiej).

Objazd wyłączonego z użytku fragmentu ul. Konarskiego - dla jadących od strony Zabrza i dzielnicy Sośnica - poprowadzono ulicami: Jagiellońską, Dworcową, Strzody i Wrocławską, a dla jadących z centrum Gliwic - ulicami: Częstochowską i Jagiellońską. Planowany termin zakończenia robót i przywrócenia przejazdu ul. Konarskiego to 15 grudnia 2013 r. Z kolei ul. Dubois pozostanie zamknięta dłużej - do grudnia 2014 r. W tym przypadku nie było konieczne wyznaczenie objazdu, a mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji.


Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową drugiego z gliwickich odcinków DTŚ - od ul. Kujawskiej do istniejącego węzła Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową. Fragment ,,średnicówki" oznaczony jako G2 ma długość 5,6 km i realizuje go konsorcjum firm EUROVIA POLSKA S.A. i Bilfinger Berger Budownictwo S.A. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć nas tronie www.gliwice.eu (sekcja banerów górnych).

REKLAMA

 

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA