Budowa DTŚ w Gliwicach: utrudnienia w ruchu na ul. Kujawskiej

Budowa DTŚ w Gliwicach: utrudnienia w ruchu na ul. Kujawskiej

śląskie
graviteo
REKLAMA

Trwa budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. W miniony poniedziałek zamknięto dla ruchu ul. Kujawską - od skrzyżowania z ul. Błonie, na odcinku około 300 m w stronę centrum miasta. Kierowców obowiązuje objazd, który poprowadzono ulicami: Błonie, Pocztową, Rymera i Dolną. Utrudnienia potrwają do grudnia.

W sąsiedztwie zamkniętego fragmentu ul. Kujawskiej działa gliwicka giełda samochodowa. - Budowa DTŚ w żaden sposób nie uniemożliwia działania giełdy, powoduje jedynie chwilowe utrudnienia w niektórych jej fragmentach, nie ingerując jednak w wyznaczone sektory handlowe i wytyczone na nich stanowiska - mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. - Czasowe zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Kujawskiej nie powoduje też większych utrudnień w dotarciu do giełdy dla przyjeżdżających tą ulicą od strony Zabrza. Jednak dojeżdżającym do giełdy ul. Kujawską od strony centrum Gliwic zalecamy skorzystanie z wyznaczonego objazdu. 


W czasie realizacji ,,średnicówki" giełda samochodowa będzie nie tylko działać bez zmian. MZUK planuje dalsze inwestycje w jej infrastrukturę, m.in. w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, kanalizację deszczową. - Planujemy także dalszy rozwój giełdy - wyznaczanie nowych sektorów i stanowisk handlowych. Giełda to nie tylko rynek sprzedaży, ale także dobre miejsce na prezentację i promocję firmy - dodaje Iwona Kokowicz.

Wyłączenie z ruchu odcinka ul. Kujawskiej to niejedyna zmiana w organizacji ruchu, wprowadzona w związku z budową DTŚ w naszym mieście. Na początku marca wyłączono z użytkowania odcinki ulic: Dubois (od ul. Zwycięstwa do ul. Sienkiewicza) oraz Konarskiego (od ul. Jagiellońskiej do ul. Piramowicza, z możliwością dojazdu do budynków Politechniki Śląskiej). Na 18 marca planowano także zamknięcie ul. Portowej (od ul. Jana Śliwki do zjazdu z Drogi Krajowej nr 88) oraz DK 88 (nad ulicą Portową). Jednak - jak poinformował inżynier kontraktu - zmiany te zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

REKLAMA


źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA