Budowa DTŚ w Gliwicach trwa. Pierwsze efekty już widoczne

Budowa DTŚ w Gliwicach trwa. Pierwsze efekty już widoczne

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Powstająca w Gliwicach Drogowa Trasa Średnicowa nabiera kształtów. Kierowcom udostępniono już kompleksowo przebudowany odcinek ulicy Kujawskiej wraz z rondem. W przyszłym roku umożliwi ono wjazd na DTŚ.

Prace na ulicy Kujawskiej realizowano w ramach budowy pierwszego odcinka trasy w Gliwicach, który będzie wiódł właśnie od ulicy Kujawskiej do granicy z Zabrzem.

 

Firma DTŚ SA odpowiadająca za całą inwestycję informuje, że zakończenie robót budowlano-montażowych na tym odcinku planowane jest na sierpień przyszłego roku, z kolei jego otwarcie nastąpi w październiku.

 

Natomiast drugi odcinek Drogowej Trasy Średnicowej od ulicy Kujawskiej do węzła z drogą krajową nr 88 i ulicą Portową zostanie udostępniony kierowcom w trzecim kwartale 2015 roku.

 

Fragment ulicy Kujawskiej o długości około 700 m biegnący od skrzyżowania z ulicą Błonie w stronę centrum miasta został zbudowany praktycznie od nowa. Wymieniona została cała nawierzchnia wraz z podbudową.

 

REKLAMA

Droga posiada po jednym pasie ruchu w każdą stronę oraz wygodny chodnik dla pieszych i ścieżkę dla rowerów, która będzie docelowo oświetlona. U zbiegu z ulicą Błonie powstało rondo będące częścią jednego z węzłów Drogowej Trasy Średnicowej.

 

Modernizowany odcinek ulicy Kujawskiej był zamknięty od marca. Roboty miały potrwać do grudnia, jednak ulica została udostępniona kierowcom 31 października – Prace zostały wykonane wcześniej tak, aby na 1 listopada kierowcy mogli już poruszać się bez utrudnień – wyjaśnia Stanisław Syrnik, kierownik budowy z firmy Skanska, która jest wykonawcą jednego z gliwickich odcinków DTŚ.

 

Podczas gdy kierowcy jeżdżą bez utrudnień na ulicy Kujawskiej, zmiany wprowadzono na autostradzie A1. Od 5 listopada nastąpiła zmiana organizacji ruchu na autostradzie A1, gdzie budowany jest węzeł z Drogową Trasą Średnicową. Powstaje on w ramach pierwszego odcinka trasy w Gliwicach.

 

W tym miejscu demontowane są rusztowania nad czynną dotąd jezdnią oraz prowadzone są przygotowania do wykonania trzeciego segmenty konstrukcji nośnej obiektu. W związku z tym na A1 zamknięte zostały jezdnie główne w obu kierunkach, a ruch został przekierowany na boczne jezdnie zbierająco-rozprowadzające. Zmiany te będą obowiązywały przez dwa miesiące.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA