Rusza budowa DTŚ na ul. Portowej w Gliwicach. Będą utrudnienia w ruchu

Rusza budowa DTŚ na ul. Portowej w Gliwicach. Będą utrudnienia w ruchu

śląskie
graviteo
REKLAMA

2 kwietnia odcinek ul. Portowej - od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki do węzła z DK 88 - oraz Droga Krajowa nr 88 (nad ulicą Portową) zostaną zamknięte dla ruchu.

Istniejący węzeł Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową to miejsce, w którym zaczynać się będzie Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach. Wkrótce ruszą tam intensywne roboty budowlane. W ciągu kilkunastu miesięcy węzeł zostanie przebudowany, podobnie jak część ul. Portowej, którą DTŚ pobiegnie w stronę centrum.


W ciągu Drogi Krajowej nr 88 - nad ulicą Portową i rzeką Kłodnicą - zostanie wzniesiony nowy wiadukt. Przy wjeździe na DK 88 i przy zjeździe z ,,dekawki" powstaną ronda i nowe łącznice. Natomiast ul. Portowa - od węzła do skrzyżowania z ul. Jana Śliwki i Orlickiego - przypominać będzie drogę jednojezdniową z czterema pasami ruchu - po dwa pasy w każdym kierunku. Tak duży zakres robót oznacza konieczność wyłączenia z ruchu węzła i części ul. Portowej.

Od kilku miesięcy na Drodze Krajowej nr 88 trwa przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi, a kierowców obowiązują objazdy. Teraz trasa tego objazdu zmieni się. Tak jak teraz jadący ,,dekawką" z Bytomia w kierunku Wrocławia będą musieli zjechać z trasy na ul. Pionierów. Następnie ulicą Perseusza, estakadą Heweliusza, Portową, Edisona, Łabędzką i Opla dojadą do najbliższego węzła, który umożliwi powrót na DK 88. Z kolei kierowcy przemieszczający się z Wrocławia w stronę Bytomia będą musieli zjechać z Drogi Krajowej nr 88 na ul. Okulickiego. Dalej objazd poprowadzony zostanie ulicami: Kozielską, Łabędzką, Edisona, Portową, estakadą Heweliusza, Perseusza i Pionierów do DK 88 (objazd zaznaczono na mapie obok). Ulica Portowa będzie nieprzejezdna do lipca 2014 r. Natomiast na Drodze Krajowej nr 88 prace potrwają dłużej - do grudnia 2014 r.

Od 8 kwietnia niedostępna będzie także ul. Fredry (na całej długości). Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

REKLAMA


źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA