Bytom: rusza remont torowisk. Od poniedziałku zamknięta ul. Moniuszki

Bytom: rusza remont torowisk. Od poniedziałku zamknięta ul. Moniuszki

śląskie
graviteo
REKLAMA

Bezpieczniej i wygodniej będą podróżować pasażerowie tramwajów dzięki modernizacji bytomskich torów. Komfort jazdy odczują także kierowcy. Wcześniej jednak czekają nas utrudnienia w ruchu.

Od poniedziałku (4 marca) zamknięta będzie ulica Moniuszki na odcinku od Powstańców Warszawskich do Jagiellońskiej. Dostawcy będą mogli jednak wjechać na ulicę Dworcową w godzinach: 6.00 - 10.00 i 18.00 - 21.00 od placu Kościuszki, a także od placu Wolskiego (bez możliwości przejazdu w ul. Moniuszki). Mieszkańcy ulicy Moniuszki na czas robót nie będą mogli dojechać do podwórzy posesji.

Kolejne utrudnienia pojawią się na ulicy Sądowej. Zakaz ruchu nie obejmie tam samochodów mieszkańców, a także policji i prokuratury. Dla ruchu kołowego otwarty zostanie fragment pl. Kościuszki od Sądowej do Katowickiej. Od ul. Piekarskiej kierowcy będą poruszać się następującym objazdem: Piekarska, plac Kościuszki, Dzieci Lwowskich, Jainty do ul. Wrocławskiej.

Do placu Kościuszki wskazany będzie dojazd ulicami: Powstańców Warszawskich - Nawrota - Piekarską dla pojazdów do 2,5 ton lub Powstańców Warszawskich - Nawrota - Smolenia - Chrobrego - Kwietniewskiego - Piekarską dla pojazdów powyżej 2,5 ton.

Drugi etap remontu związany będzie z zamknięciem ulicy Katowickiej na odcinku od Jagiellońskiej do placu Kościuszki. Jadący tamtędy kierowcy będą się mogli dostać na plac Kościuszki ulicami: Rostka, Józefczaka, Piastów Bytomskich i Gliwicką. Ten objazd czeka nas dopiero w maju.

Zmiany czekają też pasażerów tramwajów. Linie 6 i 19 kursujące od strony Urzędu Miejskiego w kierunku placu Sikorskiego pojadą ulicą Sądową, a nie - jak do tej pory - ul. Moniuszki. Będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku przy ul. Sądowej, a następnie przy ul. Katowickiej na wysokości banku (przy placu Sikorskiego). Tramwaje jadące w obydwu kierunkach, nie będą wjeżdżać na plac Sikorskiego. Na ulicy Katowickiej, w związku z wprowadzeniem dwukierunkowej komunikacji szynowej, ograniczona będzie możliwość postoju. Stanowiska taksówkarzy przeniesione zostaną na ulicę Gliwicką, gdzie będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy.

Zmienioną trasę  będzie miała też linia 18. Z Rudy Śląskiej tramwaje dojadą tylko do Placu Sikorskiego (i wrócą w kierunku Rudy Śl.). Ze Stroszka natomiast dotrą do Urzędu Miejskiego, a następnie do pętli Bytom Politechnika Śląska.
 
Przypomnijmy, torowiska w naszym mieście remontowane będą w ramach projektu modernizacji komunikacji tramwajowej na Śląsku. Koszt przedsięwzięcia to blisko 6 mln zł. By latem jeździło się nam lepiej, z pracami trzeba ruszyć już teraz. Za remonty odpowiadają Tramwaje Śląskie S.A.

 

REKLAMA

źródło: UM Bytom

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA