Gliwice: zamknięcie ulicy Portowej - zmiany na liniach 80 i 178

Gliwice: zamknięcie ulicy Portowej - zmiany na liniach 80 i 178

śląskie
graviteo
REKLAMA

Od kilku tygodni trwa w Gliwicach budowa Drogowej Trasy Średnicowej. Dotychczasowe utrudnienia nie wymagały jednak zmian tras przejazdu poszczególnych linii autobusowych.

Od 2 kwietnia zostanie zamknięty fragment ulicy Portowej co spowoduje konieczność zmiany trasy linii nr 80 i 178. W związku z tym nastąpi zmiana obsługi komunikacyjnej rejonu portu i zakładu energetycznego. Z powodu braku możliwości przejazdu ulicą Portową na odcinku od ul. Śliwki do ul. Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88) linia autobusowa nr 80 zostanie skrócona do placu Piastów.


Połączenie centrum miasta z odcinkiem ulicy Portowej za DK 88 zapewni specjalnie uruchomiona linia nr 202
. Od placu Piastów zostanie skierowana przez ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, rondo Kaczyńskiego, ul. Toszecką, Pionierów, Perseusza, rondo Księżycowe, estakadę Heweliusza do ul. Portowej, gdzie zakończy trasę przy wjeździe na teren zakładu energetycznego Tauron.


Zamknięcie odcinka ulicy Portowej spowoduje również zmianę trasy linii nr 178.
Autobusy pojadą od ul. Sobieskiego ulicami Kozielską, Łabędzką i Edisona do ul. Portowej. Tym samym przystanki na ul. Jasnogórskiej oraz Portowej (między Śliwki a Edisona) nie będą obsługiwane.

REKLAMA

 

źródło: KZK GOP

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA