Uwaga od soboty zmiany i objazdy. Zaczyna się przebudowa ulicy Krzywoustego

Uwaga od soboty zmiany i objazdy. Zaczyna się przebudowa ulicy Krzywoustego

Wrocław
REKLAMA

Od 12 maja generalny wykonawca prac budowlanych firma SKANSKA przystępuje do zamknięcia fragmentu ulicy Bolesława Krzywoustego od skrzyżowania z al. Jana III Sobieskiego do rynku na Psim Polu. Prace prowadzone będą przy wyłączonym ruchu kołowym na tym odcinku. Dlatego urzędnicy apelują o przeparkowanie swoich pojazdów i przepraszają za utrudnienia. 

- Zmiany wprowadzane są w związku z przebudową ul. Bolesława Krzywoustego na odcinku od węzła z al. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicami Bora Komorowskiego, Kiełczowską oraz Bierutowską. Cała inwestycja zaplanowana jest na 19 miesięcy - informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, które ze strony miasta nadzorują przebudowę tej drogi.

Objazd dla pojazdów jadących z centrum został wyznaczony aleją Jana III Sobieskiego do łącznicy z wiaduktem w ciągu ulicy Bora Komorowskiego i następnie w kierunku ulic Bierutowskiej, Kiełczowskiej i Gorlickiej. Kierunek do centrum został wyznaczony z Psiego Pola i Zgorzeliska ulicą Bora Komorowskiego do al. Jana III Sobieskiego.

- Na tym etapie robót, w żaden sposób nie zostaje zaburzona obsługa Zakrzowa - zapewniają urzędnicy.

W związku z pracami remontowymi na ulicy Bolesława Krzywoustego wprowadzone zostają również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej:

Autobusy linii D, 128, 130, 141, 147 i 241 kursujące do Osiedla Sobieskiego, Zakrzowa, Pawłowic i Kłokoczyc, od C.H. Korona będą jeździły objazdem przez aleję Jana III Sobieskiego i następnie bezpośrednio wjadą na ulicę Bora Komorowskiego. W kierunku przeciwnym analogicznie -od ulicy Bora Komorowskiego autobusy zjadą na aleję Jana III Sobieskiego. Dla autobusów linii D zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek "Zakrzowska" przy skrzyżowaniu ulicy Bora Komorowskiego z ulicą Zakrzowską.

Autobusy linii N i 131 kursujące do pętli przy ulicy Litewskiej, od C.H. Korona będą kursowały objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. Dla tych autobusów zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ulicy Kiełczowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego (dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ulicą Kiełczowską).

Autobusy linii 251, 331, 911 i 921 kursujące do pętli przy ulicy Litewskiej i w kierunku Kiełczowa od C.H. Korona będą jeździły objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego.

Autobusy linii 904 i 914 kursujące w kierunku Długołęki, od C.H. Korona będą kursowały objazdem aleją Jana III Sobieskiego i ulicą Bora Komorowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. W kierunku przeciwnym od ulicy Bolesława Krzywoustego pojadą objazdem przez ulicę Bora Komorowskiego, nawrót na wysokości ulicy Zakrzowskiej i dalej aleją Jana III Sobieskiego (dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ulicą Kiełczowską).

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA