Japońska Sumika Ceramics zamyka fabrykę we Wrocławiu

Japońska Sumika Ceramics zamyka fabrykę we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Po kilku latach działalności japoński koncern zamyka swoją polską fabrykę ulokowaną we Wrocławiu, na Psim Polu. 2 lutego br. sąd rejonowy potwierdził decyzję o rozwiązaniu spółki i rozpoczęciu likwidacji firmy Sumika Ceramics Poland. 
Przypomnijmy: 17 listopada ubiegłego roku japoński koncern Sumitomo Chemical ogłosił oficjalnie decyzję o wycofaniu się z działalności związanej z produkcją filtrów cząstek stałych (DPF) i jednocześnie o likwidacji fabryki w stolicy Dolnego Śląska.
REKLAMA
Polska fabryka zajmowała się produkcją i sprzedażą filtrów DPF od września 2011 r., kiedy to powołano spółkę we Wrocławiu. Fabryka Sumika Ceramics Poland na Psim Polu została oficjalnie otwarta w czerwcu 2013 r. Działała na terenie podstrefy Wrocław – Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.
Wartość japońskiej inwestycji przy ul. Bierutowskiej 87 (w sąsiedztwie fabryki Boscha) wyniosła 210 mln zł i zatrudniała ponad 300 pracowników. Wrocławska fabryka zajmowała teren o powierzchni 9,9551 ha.
Japoński inwestor decyzję o zakończenie produkcji filtrów glinowo-tytanowych filtrów cząstek stałych do silników Diesla. (DPF) i tym samym o likwidacji zakładu w Polsce uzasadnił zmieniającą się sytuacją rynkową oraz problemami z zapewnieniem stabilnego poziomu zysków z tego biznesu w długoterminowym okresie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA