Wrocław: Japońska firma Rigaku Corporation rozwija działalność

Wrocław: Japońska firma Rigaku Corporation rozwija działalność

Orzech
Orzech
REKLAMA
Japońska firma Rigaku Corporation, która jest wiodącym producentem nowoczesnej aparatury do badania składu i struktury materiałów oraz kontroli jakości produktów z wykorzystaniem promieniowania X, stawia na rozwój swojej działalności w Polsce, we Wrocławiu, gdzie zlokalizowany jest oddział Rigaku Oxford Diffraction. Firma posiada w stolicy Dolnego Śląska swoją polską fabrykę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy chce zatrudnić w niej kolejnych pracowników.
Jako światowy lider w analitycznej technologii rentgenowskiej, dywizja dyfrakcji Rigaku Oxford zapewnia najwyższą wiedzę i najnowszą technologię, aby spełnić wymagania krystalograficzne małych cząsteczek. W tym celu Rigaku oferuje gamę technologii dyfrakcji rentgenowskiej z pojedynczym kryształem – kombinacji detektora obszaru, goniometru, generatora, optyki i oprogramowania.

30 kwietnia 2015 r. japońska firma Rigaku Corporation założyła w Polsce firmę Rigaku Polska Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, po wcześniejszym przejęciu działu spektometrii rentgenowskiej firmy Agilent Technologies, Inc. 30 marca 2015 r.

REKLAMA

O inwestorze:

Rigaku Corporation, jedną z najważniejszych firm w skali światowej, specjalizującą się w produkcji wysokiej klasy sprzętu do potrzeb obrazowania z wykorzystaniem promieniowania X, m.in. w badaniach spektrometrycznych bądź w badaniach, których celem jest poznanie struktury materiałów. Taka aparatura znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, elektronicznym i motoryzacyjnym. Firma działa nieprzerwanie od 1951 r., a jej główna siedziba znajduje się w Tokio. Zatrudnia ok. 1400 osób, które pracują w kilkunastu oddziałach na całym świecie m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym również w Polsce we Wrocławiu, gdzie zlokalizowany jest oddział Rigaku Oxford Diffraction. Urządzenia firmy używane są do rozwoju badań i podnoszenia jakości w 70 krajach na świecie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA