Japoński TBAI do 2018 roku zwiększy zatrudnienie w fabryce automotive w Nowogrodźcu-Wykrotach

Japoński TBAI do 2018 roku zwiększy zatrudnienie w fabryce automotive w Nowogrodźcu-Wykrotach

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma TBAI Poland Sp. z o.o. (należąca do japońskiej grupy Toyota Boshoku Corporation) z roku na rok rozwija się i zwiększa zatrudnienie.
Kiedy w 2009 roku Japończycy zdecydowali się na inwestycję na Dolnym Śląsku w podstrefie Nowogrodziec-Wykroty Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) mieli utworzyć do 420 miejsc pracy w ciągu kilku lat. Plany te szybko zostały zrealizowane, a obecnie w fabryce, która ostatnio została rozbudowana w 2014 roku, pracuje już ponad 850 osób. 
Do 2018 roku inwestor chce zatrudnić kolejnych blisko 100 nowych pracowników.
Firma TBAI Poland powstała na mocy porozumienia Join Venture w styczniu 2009 roku. 
REKLAMA
Jest częścią grupy Toyota Boshoku, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompleksowych rozwiązań dla przemysłu samochodowego. Otwarcie zakładu w Wykrotach odbyło się 27 października 2010 roku, natomiast produkcję masową rozpoczęto14 czerwca 2011. 
Na terenie zakładu TBAI Poland produkowane są podzespoły stanowiące elementy siedzeń samochodowych do marki Toyota Yaris. Na potrzeby nowych projektów zakład został rozbudowany. I tak w 2013 roku TBAI Poland rozpoczął montaż siedzeń do nowych modeli samochodów marki BMW (BMWi8 i BMWi3), natomiast w roku 2014 rozpoczęto montaż siedzeń do samochodów Mini Cooper.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA