Wrocław: Hot Invest zburzy dom na Karłowicach i postawi blokźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Hot Invest zburzy dom na Karłowicach i postawi blok

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowa inwestycja powstanie w pobliżu Odry, przy zbiegu ulic ks. Bonczyka i Zawalnej. Rozpoczęcie budowy poprzedzi rozbiórka. Wrocławski deweloper ma już zgodę.
Hot Invest Sp. z o.o. Sp. k. (realizuje osiedle Między Królami na Psim Polu) otrzymał 2 sierpnia (po blisko czterech miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Bonczyka 1-3 na Karłowicach budynku wielorodzinnego o kubaturze 4 880 metrów sześciennych. Nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów inwestycji. Inwestycja powstanie na działce nr 78 o powierzchni 1 467 mkw. Projekt przygotowała Wytwórnia Pracownia Projektowa z Wrocławia.
Pod wskazanym adresem mieści się dom jednorodzinny. Poprzedni właściciel czterokrotnie starał się od 2016 roku o zgodę na remont, przebudowę czy docieplenie – ani razu nie dostał zgody.
UM Wrocławia

Deweloperzy tu z chęcią inwestują

Na Karłowicach pojawiają się kolejne inwestycje o skali podobnej do tej planowanej przez Hot Invest. W czerwcu przedstawialiśmy projekt Rezydencja Karłowice. Czterokondygnacyjny (w tym jedna podziemna) budynek wielorodzinny pomieści kilkanaście apartamentów o metrażach do 99 mkw. Buduje go G7 Invest Sp. z o.o. Sp. k.
REKLAMA
materiały inwestora
Za to Potockiego 25 to osiedle, na które złożą się dwa czterokondygnacyjne (dwa piętra i poddasze użytkowe) apartamentowce. W każdym znajdzie się mniej niż dziesięć lokali. Powierzchnie sięgają niemal 120 mkw. Za realizację odpowiada Wrocław Investment Sp. z o.o. Pisaliśmy o tym przedsięwzięciu w październiku.
materiały inwestora
Ponadto nieznany jest los zabytkowej wieży ciśnień położonej przy ul. Berenta. Wrocławskie Centrum Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A. odkupiło ją od miasta. Miało już kończyć rewitalizację, a zdążyło tylko uzyskać warunki zabudowy. O szczegółach donosiliśmy w ubiegłym miesiącu.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (8)

Napisz komentarz
hhh(gość)
Urzędasy są skorumpowani i biorą łapówki to jest jasne jak słońce. Z resztą prezydentem jest koleś z K.O. czyli bez komentarza!
Tom(gość)
Od każdej decyzji można się odwołać. Nie wiemy, z jakich przyczyn urząd wydawał decyzje odmowne. Być może plan zagospodarowania przestrzennego zezwalał na zabudowę innego typu niż ta z wniosku? Nie wiemy. Za mało informacji, aby wydawać wyroki.
wro(gość)
Teraz tylko trzeba wyciągnąć odpowiednie osoby do odpowiedzialności. Na miejscu właściciela domu pozwałbym cywilnie urzędnika który to klepnął. Developerowi musisz udowodnić nieprawidłowości, ale skorumpowany urzędas będzie miał okazję odsiedzieć swoje. Zażądać pism wyjaśniających od organu miasta wydającego te kuriozalne decyzje, ciekawe który Pan/Pani się pod tym podpisał/a. Jeśli prokuratura nie dostanie zawiadomienia to sprawa będzie zamieciona pod dywan jak milion innych przekrętów.
jan(gość)
prawdopodobnie urzędnicy blokowali zgode, bo mieli obiecaną kasę od dewelopera. A cena nieruchomości spadła.
MessyKiller(gość)
Trzeba przypilnować członek rodziny którego urzędnika tam zamieszka.
Aksal89(gość)
@
Tom
(gość)
Dlaczego dawny właściciel nie otrzymał zgody na remont domu? Czy to jest zabytek? Przecież na tego typu remonty nie jest wymagana zgoda.
To samo z dociepleniem - nie sądzę, żeby jego dom miał ponad 12m wysokości, więc docieplenie jest realizowane nawet bez zgłoszenia.
Tom(gość)
Dlaczego dawny właściciel nie otrzymał zgody na remont domu? Czy to jest zabytek? Przecież na tego typu remonty nie jest wymagana zgoda.
nick(gość)
Skandal
REKLAMA