Wrocław: Zabytkowe Centrum Biznesu na Karłowicach będzie większe źródło: materiały inwestora

Wrocław: Zabytkowe Centrum Biznesu na Karłowicach będzie większe

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Jeden z budynków na terenie kompleksu przy ulicy Jana Długosza przejdzie rozbudowę. Tym samym wrocławska firma BJ Hot Company zaoferuje więcej powierzchni biurowej, kosztem małych warsztatów. Najemcy wprowadzą się w przyszłym roku.
Spółka BJ Hot Company Sp. z o.o. Sp. k. wnioskowała 23 września o pozwolenie na rozbudowę i przebudowę obiektu produkcyjno-magazynowego przy ul. Długosza 2 na Karłowicach wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek biurowy. 5 listopada złożyła projekt zamienny. Przygotowała go wrocławska pracownia Hb Studio. Generalnym wykonawcą będzie firma Budoprym.

Biura zamiast warsztatów

Zależało nam na powiększeniu powierzchni biurowych – tłumaczą nam przedstawiciele inwestora zmianę funkcji obiektu.
Parterowy budynek nr 4 znajduje się tuż nad Odrą. Znajdowały się w nim małe warsztaty. Po rozbudowie będzie dwukondygnacyjnym biurowcem klasy B+ o powierzchni użytkowej 840 mkw. Najemcy mogą liczyć na klimatyzację, mechaniczną wentylację, 20 zewnętrznych miejsc parkingowych i dostosowanie biur do swoich potrzeb. Będą mogli wprowadzać się w drugiej połowie 2020 roku.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.
REKLAMA
BJ Hot Company

Historyczny charakter

Centrum Biznesu przy ul. Długosza 2-6 istnieje od 1998 roku. Na kompleks wpisany do gminnej ewidencji zabytków składa się osiem budynków. Główny gmach został ponadto w 2002 r. wpisany do rejestru zabytków.
Wszystkie obiekty powstały przed II wojną światową. Od 1897 roku siedzibę miała tu Fabryka Wodomierzy Meinecke AG, a po 1945 r. – Zakłady Aparatury Spawalniczej ASPA.

Do tego nowe mieszkania

Na Karłowicach przybędzie też inwestycji mieszkaniowych. W listopadzie pisaliśmy m.in. o tym, że Hot Invest Sp. z o.o. Sp. k. przygotowuje jedną przy ul. ks. Bonczyka. Dostał już pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego w miejsce domu w pobliżu Odry.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA